Kacper Chodyna wyleciał z boiska za podanie piłki. Kuriozalna decyzja sędziego w meczu PKO Ekstraklasy

Bartosz Głąb
Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin) wyleciał z boiska za podanie piłki
Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin) wyleciał z boiska za podanie piłki Canal+ Sport 3
Do kuriozalnej sytuacji doszło w poniedziałkowym meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Sędzia Sebastian Krasny ukarał Kacpra Chodynę żółtą kartką za podanie piłki do partnera, a że było to jego drugie napomnienie, zawodnik Zagłębia Lubin musiał opuścić boisko. Miedziowi wygrali spotkanie z ŁKS-em Łódź 2:1.

Kacper Chodyna wyleciał z boiska za podanie piłki

Na zakończenie przedostatniej kolejki PKO Ekstraklasy niewalczące już o nic Zagłębie Lubin podejmowało ostatni w tabeli ŁKS Łódź. Od początku Miedziowi przejęli inicjatywę, czego efektem było zdobycie bramki już w 7. minucie przez Dawida Kurminowskiego. Po przerwie lubinianie dołożyli drugie trafienie i wydawało się, że spokojnie dobrną do końca spotkania.

Jednak w 83. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Sędzia Sebastian Krasny odgwizdał faul zawodnika ŁKS-u i gdy notował upomnienie dla jednego z zawodników, Kacper Chodyna postanowił podać piłkę do partnera ustawionego tuż przy arbitrze. Wydaje się, że sędzia odebrał to zagrania za odkopnięcie piłki i ukarał pomocnika Zagłębia Lubin żółtą kartką, a że była to jego druga taka kara w tym meczu, wyrzucił go z boiska.

Cała sytuacja jest ogromnie kuriozalna i wydaje się być ogromnym błędem sędziego. W końcówce grający w przewadze ŁKS zdołał strzelić kontaktowego gola, ostatecznie mecz zakończył się wygraną Miedziowych 2:1. Gdyby rywale doprowadzili do wyrównania można by nawet uznać, że arbiter wypaczył wynik rywalizacji.

Miedziowi pokonali ŁKS w dziwnym meczu

Przed spotkanie Zagłębie Lubin nie było jeszcze pewne zajęcia 8. miejsca w tabeli na koniec sezonu, a jak wiadomo, każda pozycja wyżej na koniec rozgrywek oznacza większą premię dla klubu.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...