Juvenia i Orzeł ulegli wyżej notowanym rywalom

Łukasz Pado, Grzegorz Kostka
Juvenia Rzeszów uległa u siebie drugiemu zespołowi KSSPR Końskie. Wyżej notowany rywal do końca jednak drżał o wynik. Dzielnie w Sandomierzu spisali się przeworszczanie, ale również wrócili na tarczy.

Juvenia MOS Rzeszów - KSSPR II Końskie 32-34 (14-17)

JUVENIA: Soński, Morga, Śliż - Bakowski, Jachowicz 4, Ulak, Rarus 2, Tyniec 3, Semik 7, Rybak 8, Kozdroń, Rudolf 3, Szalka 3, Jamrozek 2, Krzych.

KARY: 10 - 4 minuty; WIDZÓW 70.

Początek był bardzo wyrównany. W 20. minucie był po 10, ale wtedy zaczęła się ucieczka gości. Z minuty na minutę powiększali przewagę, która w 46. minucie wynosiła, aż 14 punktów (13-27).
Wydawało się, że nic się już nie zmieni, gdy nagle rzeszowianie zaczęli grać jak w transie. Na jedną bramkę Końskich odpowiadali czterema lub pięcioma swoimi. W ostatniej minucie doszli prawie gości (32-33). Na kilkanaście sekund przed końcem goście jednak mieli karnego i wykorzystali go. Pozostały czas nie wystarczył, by odrobić stratę.

WISŁA SANDOMIERZ - SPR ORZEŁ PRZEWORSK 33-25 (15-11)

ORZEŁ: Sarama, Stęc - Rymarowicz 1, Stanowski 5, Pieczonka 6 (4k), Gancarz 1, Dejnaka 4, Głowiak, Majcher 3, Karasiński 1, Kotowicz 3, Piątek 1, Birek.

Kolejny rywal z czuba tabeli musiał się sporo na pocić, aby pokonać przeworskich szczypiornistów. Początek meczu należał do Orła, który w 3. minucie prowadził 2-0, zaś w 25. minucie notowano remis po 10. Zastój w końcówce sprawił, że gospodarze odskoczyli na cztery gole. Początek drugiej połowy dawał nadzieję na korzystny wynik dla gości, którzy w 40. minucie przegrywali tylko 20-18 a w 44. minucie 23-21. Niestety dla Orła od tego momentu miejscowi rzucili sześć goli nie tracąc żadnego. Wisła mając osiem bramek przewagi spokojnie ją dowiozła do końcowej syreny.