"Jutro zagramy lepiej". Opinie po trzecim meczu Resovii z Delectą

Marek Bluj
Asseco Resovia wygrała z Delectą w meczu nr 3. Jutro kolejne starcie. Być może decydujące. Krzysztof Kapica
- Z Delectą wszystkie mecze są trudne, ale ten był bardzo trudny - powiedział trener Asseco Resovii Andrzej Kowal po wygranej 3:1 z Delectą Bydgoszcz.

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii Rzeszów)
Z Delectą wszystkie mecze są trudne, ale ten był dla nas bardzo trudny. Bydgoszczanie bardzo dobrze grają zagrywką flot, która ułatwiła im wygranie tego seta. Trudny też był początek drugiej partii, ale potrafiliśmy się przełamać i to był kluczowy moment w całym meczu. Jutro dla naszej drużyny i dla Bydgoszczy najważniejszy mecz w sezonie. Mam świadomość, że Delecta jutro zagra lepiej, aby wygrać też musimy zagrać lepiej niż dziś. Jestem przekonany, ze tak właśnie zagramy.

Piotr Makowski (trener Delecty Bydgoszcz)
W pierwszym wygranym secie, w którym Rzeszów popełniał błędy w zagrywce, mylił się w ważnych momentach, dociągnęliśmy korzystny wynik do końca. W drugim secie mieliśmy bardzo dobry początek, ale zrobiliśmy za dużo własnych błędów, do tego doszła trochę lepsza gra Resovii blokiem i to w sumie dało jej zwycięstwo 3:1. Jutro jest nowy dzień i mam nadzieję, że będzie on dla nas zwycięski. Wierzę mocno, ze wrócimy do Bydgoszczy i rozegramy tam piąty mecz. W tym spotkaniu popełniliśmy dużo błędów, zdarzają nam się 3-4 w secie, ale dziś popełniliśmy ich chyba ze 30. To stanowczo za dużo. Musimy poprawić naszą grę. Potrafimy grać lepiej, oczekujemy w poniedziałek lepszej gry.

Olieg Achrem (kapitan Asseco Resovii)
Nie był to zły mecz, ale nasza drużyna może pokazać lepszą siatkówkę. W pierwszym secie nie zabrakło nam koncentracji, tylko za mocno od początku chcieliśmy "nakręcić się". Nic nam jednak nie wychodziło. Dobrze, że wygraliśmy trzy następne sety. To spotkanie wyrzucamy już z głowy i koncentrujemy się na następnym.

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Delecty)
Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, zregenerować się, nabrać sił, bo w poniedziałek przed nami najważniejszy mecz w tym sezonie. Resovia jest bliżej awansu o jedno zwycięstwo, ale my nie zwieszamy głów, zrobimy wszystko, aby odwrócić losy rywalizacji i wrócić do Bydgoszczy na piąty mecz.