Judo. Sukcesy zawodników Millenium w Pucharze Polski

Marcin Jastrzębski
Archiwum klubowe
W świetnych humorach powrócili do domów rzeszowscy judocy UKJ Millenium Rzeszów z międzynarodowego Pucharu Polski juniorów i juniorów młodszych, który odbył się we Wrocławiu.

W juniorach po pięknym finałowym pojedynku z wicemistrzem Ukrainy Michał Bartusik wywalczył srebrny medal w kat. 66 kg, a brązowy krążek zdobył Rafał Łukasik w kat. 90 kg.

Dobrze poszło także juniorom młodszym. Punktowane miejsca zajęli: Maciej Wilk (5. miejsce w kat. 46 kg oraz Norbert Majcher (7. miejsce w kat. 46 kg) i Kamil Witalec (7. miejsce w kat. 81 kg). Maciej i Norbert są jeszcze młodzikami i był to ich debiut w zawodach rangi mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej.

Na uwagę zasługuję także dobry wynik Roberta Majgiera (MOSiR Stalowa Wola, 9. miejsce w kat. 73 kg). W klasyfikacji drużynowej UKJ Millenium Rzeszów uplasowało się na 7. miejscu wraz z reprezentacją Szwecji, Juvenii Wrocław i Sokoła Pisarzowice.

Turniej zgromadził blisko 500 najlepszych judoków z Polski, Holandii, Szwecji, Anglii i Ukrainy. Najmłodsi judocy z Millenium przywieźli również medale z Grand Prix dzieci, które odbyło się w Krakowie. Złoto wywalczyli: Kacper Wierzbicki w kat. 45 kg i Arkadiusz Drąg w kat. 42 kg.

Brązowe medale zdobyli: Daniel Krempeć w kat. 62 kg oraz Krzysztof Wszołek w kat. 48 kg. Tuż za podium uplasowali się Michał Wilk w kat. 42 kg i Szymon Cużytek w kat. 34 kg.