JKS Jarosław wygrał w Zaczerniu po dramatycznym meczu

Przemysław Markocki
Ukrainiec Andrij Muzyczuk (z lewej) strzelił dla JKS-u dwie bramki.
Ukrainiec Andrij Muzyczuk (z lewej) strzelił dla JKS-u dwie bramki. Fot. Przemysław Markocki
Jarosławianie przegrywali już dwiema bramkami, ale pokazali charakter - nie dość, że odrobili straty, to zdołali jeszcze wygrać. Zwycięskim trafieniem popisał się 17-letni Sebastian Pawlak, który pojawił się na boisku po przerwie.
JKS Jaroslaw wygral w ZaczerniuPilkarze JKS-u Jaroslaw (niebiesko-czarne stroje) pokonali w Zaczerniu tamtejszy Limblach 3-2 (0-2).

JKS Jarosław wygrał w Zaczerniu

Wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 25. minucie po uderzeniu z woleja Pawła Adamczyka. Dwie minuty później piłki ręką w polu karnym dotknął Brazylijczyk Alan Santana, a jedenastkę na bramkę zamienił Dariusz Pęgiel.

Gracze JKS-u próbowali odrobić straty, ale w bramce zaczernian do przerwy nie pomylił się Piotr Kukulski.

W drugiej połowie za odrabianie strat wzięli się goście. W 55. minucie, po pozycyjnym rozegraniu rzutu wolnego, świetne podanie otrzymał Andrij Muzyczuk, który uderzył z ostrego kąta strzelając kontaktowego gola.

Okazję na wyrównanie miał Pawlak, który jednak uderzył zbyt mocno i minimalnie nad bramką. W odpowiedzi strzelał Marcin Pilecki, ale tym razem czujny był Daniel Furtak.

Kwadrans przed końcem goście wykorzystali gapiostwo gospodarzy i popisali się szybkim kontratakiem, który silnym uderzeniem po ziemi wykończył dobrze dysponowany Muzyczuk.

JKS poszedł za ciosem i chwilę przed końcem przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść - po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym silnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Pawlak dając wygraną gościom.

LIMBLACH ZACZERNIE - JKS JAROSŁAW 2-3 (2-0)

1-0 Adamczyk (25-z woleja), 2-0 Pęgiel (27-karny, po ręce Santany), 2-1 Muzyczuk (55, strzał z ostrego kąta), 2-2 Muzyczuk (75), 2-3 Pawlak (85, mocny strzał pod poprzeczkę).

LIMBLACH: Kukulski - Kowal, Polak, Dynia, Brogowski - Pilecki, Szyszka, Pęgiel (60. Brzychczy), Blim - Adamczyk (68. Jucha), Bukała (81. Ciuła).
JKS: Furtak - Syty, Dziedzic, Santana, Vaskovets - Raba, Sobczak (46. Fedor), Kossak (46. Pawlak), Soczek - Malyk, Muzyczuk (90. Bartnik).

SĘDZIOWALI Dawid Wierdak oraz Leszek Śnieżek i Grzegorz Gądela (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Bukała, Polak - Mzlyk, Raba, Santana. WIDZÓW 200 (20 z Jarosławia).

Wypowiedzi z obydwu stron, noty dla zawodników i sędziego oraz rozmowa z trenerem Jarosławem Zającem w poniedziałek w Nowinach