JKS Jarosław pokonał w derbach Piasta Tuczempy po dwóch golach samobójczych

ARB
Ł. Pado/Archiwum
JKS Jarosław jest wiosną na fali. Podopieczni trenera Arkadiusza Barana ograli tym razem na wyjeździe sąsiada zza miedzy Piasta Tuczempy 3:0. Jarosławianie wygrali derbowe starcie, przy sporej pomocy bloku defensywnego gospodarzy.

W 21. minucie z boku boiska mocno w pole karne dogrywał Hass. Sas interweniował na tyle niefortunnie, że głową ulokował piłkę we własnej bramce. Piast miał kilka szans na wyrównanie. Z rzutu wolnego z 17 metrów mocno przymierzył Demski i golkiper gości wybił piłkę na rzut rożny. Z daleka próbował również Gonzalez i też górą był Guridov.

Druga odsłona rozpoczęła się od świetnego rajdu Wielgosza, który przejął futbolówkę na własnej połowie, popędził pod pole karne rywala, przymierzył pod słupek i świetnie obronił bramkarz JKS-u. Chwilę później Sas podawał do własnego golkipera, który popełnił koszmarny błąd, przepuszczając piłkę pod nogą i goście cieszyli się z drugiego gola.

Tuczempianie dążyli do zdobycia bramki, jednak nie zdołali przełamać bloku obronnego rywala. W ostatniej akcji meczu Kopcio zagrał wzdłuż bramki rywala i Raba pewnym strzałem ustalił losy rywalizacji.

Piast Tuczempy - JKS Jarosław 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Sas 21-samobójcza, 0:2 Sas 50-samobójcza, 0:3 Raba 90.

Piast: Jakiel – Demski, Sas ż, Sobol, Pasaj, Wielgosz (66 Broda), Buczkowski ż, Popek (62 Strawa), Suberlak (55 Kos), Gonzalez ż, Zieliński. Trener Marek Strawa.

JKS: Guridov – Ptasznik, Baran ż, Markiewicz, Raba, Bała (80 Kopcio), Sobolewski, Cardenas (85 Saramak), Pawlak ż, Maliarenko ż (66 Stankiewicz), Hass. Trener Arkadiusz Baran.

Sędziował Myszka (Stalowa Wola). Widzów 350.