JKS Jarosław pokonał Błękitnych Ropczyce

Artur Bżdżoła
JKS (żółte koszulki) pokonał Błękitnych 3-2.
JKS (żółte koszulki) pokonał Błękitnych 3-2. ARTUR BŻDŻOŁA
Piłkarze JKS-u Jarosław odnieśli wreszcie pierwsze zwycięstwo. Gracze Jerzego Strączkowskiego pokonali Błękitnych Ropczyce 3-2.

W 22. minucie centrę z rzutu rożnego Roberta Żelaznego na bramkę zamienił strzałem głową Mariusz Zajchowski. Po zdobyciu gola JKS jeszcze śmielej zaatakował i w 35. minucie w polu karnym piłkę dostał Mateusz Hołub. Nie zastanawiał się długo, odwrócił się w stronę bramki, uderzył mocno i było 2-0.

Tuż po przerwie kontaktową bramkę strzelił Piotr Zatorski wykorzystując złą pułapkę ofsajdową gospodarzy. W 57. minucie dośrodkowanie Żelaznego na bramkę zamienił Hołub. Dziesięć minut później z ostrego kąta uderzył Michał Ogrodnik, a że Dariusz Stecura odbił piłkę przed siebie, spokojnie dobił swój strzał. Do końca spotkania goście naciskali - wynik jednak pozostał bez zmian i piłkarze z Jarosławia mogli świętować pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W spotkaniu nie zabrakło emocji, a obydwa zespoły stworzyły niezłe widowisko. Nie popisał się za to stalowowolski sędzia, który wypadł bardzo słabo. Pozwalał na brutalną grę, nie reagował na przepychanki piłkarzy, dawał się nabierać na teatralne upadki i podejmował błędne decyzje. - Nie wiem skąd on się urwał - skwitował jeden z kibiców.

JKS 1909 JAROSŁAW - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3-2 (2-0)

1-0 Zajchowski (22-głową, po centrze Żelaznego) 2-0 Hołub (35, strzał z 14 metrów), 2-1 Zatorski (46, indywidualna akcja), 3-1 Hołub (57, dośrodkowanie Żelaznego), 3-2 Ogrodnik (69, dobitka własnego strzału).

JKS: Stecura - Gotz, Noga, Syty, Perczyk, Zajchowski, Jurczak, Mikłasz (90. Mazurkiewicz), Żelazny (75. Litwin), Soczek, Hołub (82. Bartnik).
BŁĘKITNI: D.Kosiba - Kramarz, Proczek, Cichosz, Róg, Orzech (46. Zatorski), Kot, Sulisz, Rachwał (46. Paśko), Ł. Kosiba, Ogrodnik.
SĘDZIOWALI Tomasz Giżka oraz Michał Czubat i Rafał Weber (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Gotz, Hołub, Żelazny, Jurczak, Zajchowski - Cichosz, Róg, Sulisz, Ł. Kosiba. WIDZÓW 200.