Jastrzębski Węgiel vs. Asseco Resovia drugie starcie. Dla kogo finał mistrzostw Polski? Dziś poznamy odpowiedź

bell
Asseco Resovia gotowa do rewanżu
Asseco Resovia gotowa do rewanżu Krzysztof Kapica
Dziś o godzinie 14.45 w Jastrzębiu-Zdroju siatkarze Asseco Resovii w drugim meczu półfinału play-off zmierzą się z Jastrzębskim Węglem obrońcą tytułu. Stawką jest awans do finału mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu w Rzeszowie po kapitalnej grze obu drużyn 3:2 wygrali Jastrzębianie. Resoviacy twierdzą, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Znowu zobaczymy siatkówkę na światowym poziomie?

Atut własnego boiska faworyzuje jastrzębian, ale rzeszowski zespół zapowiedział, że będzie walczył z gospodarzami o każdy punkt do ostatniej piłki. Nie jest bez szans. Kibice ostrzą sobie apetyty na drugie emocjonujące i stojące na najwyższym poziomie widowisko. Jastrzębianie do awansu do finału potrzebują zwycięstwa. Resovia, aby awansować musi wygrać, jeżeli zwycięży 3:2, zostanie rozegrany złoty set.

Wszystko jest w naszych rękach i rękach Jastrzębia. Po takim meczu nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte i nikt nie będzie chciał oddać z kolejnych setów. Walczymy, bijemy się. Myślę, że będzie to wyniszczające spotkanie, jak wyniszczające było to u nas

- zapowiadał Karol Kłos, środkowy resoviaków.

- Rewanż gramy u siebie i mam nadzieję, że wykorzystamy swój parkiet i zagramy w finale PlusLigi

- stwierdził Norbert Huber, środkowy z Jastrzębia.

Dwa sety, jeden punkcik jest bardzo cenny przed rewanżem. Obie drużyny grały bardzo dobrze, pytanie, która utrzyma swój poziom, a która delikatnie go obniży, a tego się dowiemy już za kilka dni. Mam nadzieję, że zagramy tak samo dobrze

- to Jakub Kochanowski, drugi środkowy rzeszowskiej drużyny.

Początek meczu o 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.

W drugim półfinale Aluron CMC Warta Zawiercie o 17.30 zagra u siebie z Projektem Warszawa. W pierwszym meczu 3:0 wygrali Jurajscy Rycerze.