Jarosławska tenisistka zdobyła wicemistrzostwo Polski

Na zdjęciu od lewej: Roman Wędrocha, trener i kapitan drużyny, Julia Wędrocha i Dominika Szczotka. archiwum
Dominika Szczotka, jarosławska tenisistka, która reprezentuje barwy CHKT Chorzów, zdobyła w Bielsku Białej drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W finale CHKT uległ drużynie z Bytomia

W ćwierćfinale drużyna Dominiki zmierzyła się z utytułowanymi zawodniczkami z Łodzi. Pierwsza rakieta chorzowskiego klubu, Julia Wędrocha, uległa Urszuli Nebelskiej 3-6, 6-3, 7-5.

Dominika musiała wygrać, bo porażka wyeliminowałaby jej klub z udziału w zawodach. Jarosławianka stanęła na wysokości zadania i pokonała Oliwię Oborską, drugą rakietę łodzi, 6-2, 7- 6. W decydującym o wejściu do półfinału meczu deblowym dziewczyny postawiły kropkę nad i pewnie wygrały 6-2, 6-3.

W półfinale trafiły na przeciwniczki z Bielska Białej. Tu wystarczyły tylko dwa mecze żeby CHKT Chorzów zameldował się w finale – Julka wygrała z Olą Nadejewską 6-0, 6-2, a Dominika z Zosią Podbioł 6-4, 76.

Ostatniego dnia mistrzostw, w finale. nasze zawodniczki uległy lepiej dysponowanym zawodniczkom z Bytomia: Julka z wynikiem 2-6, 4-6, a Dominika 4-6, 5-7. To już kolejny medal teamu CHKT, odkąd tenisistka z Podkarpacia wspólnie przystępuje z nimi do rozgrywek.

Dominka jest wielokrotną drużynową wicemistrzynią Polski. Na koncie ma także medale Mistrzostw Polski w singlu i deblu oraz wiele tytułów zdobytych w Ogólnopolskich Turniejach Tenisowych.