Janowski mistrzem świata juniorów!

Marek Bluj
Maciej Janowski znajduje się w kręgu zainteresowań PGE Marmy Rzeszów.
Maciej Janowski znajduje się w kręgu zainteresowań PGE Marmy Rzeszów. Archiwum
Maciej Janowski, zawodnik Betardu Wrocław wywalczył w niedzielę w Gnieźnie tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów.

Srebrny medal zdobył Australijczyk Darcy Ward po zwycięstwie w biegu dodatkowym nad Przemysławem Pawlickim, któremu przypadł brązowy krążek.

Ostatni, czwarty turniej eliminacyjny IMŚJ wygrał z kompletem 15 punktów Przemysław Pawlicki, drugi był Ward, który zdobył 14 pkt, a trzeci Patryk Dudek. Janowski zdobył dziewięć "oczek" i zakończył turniej w Gnieźnie na szóstym miejscu, ale ze złota IMŚ cieszył się już po czternastym biegu.
O ogromny pechu może mówić Piotr Pawlicki, który w drugim wyścigu tak niefortunnie upadł, że z podejrzeniem złamania ręki został odwieziony do szpitala.

Spekuluje się, że Janowski - nowo kreowany mistrz świata - znajduje się w kręgu zainteresowań PGE Marmy Rzeszów.

Czołówka klasyfikacji generalnej:

1. Maciej Janowski 50, 2. Darcy Ward 46+3, 3. Przemysław Pawlicki 46+2, 4. Patryk Dudek 41, 5. Dennis Andersson 39, 6. Michael Jepsen Jensen 37.
bum
Maciej Janowski mocnym akcentem zakończył tegoroczny sezon. Mówi się, że w przyszłym roku może startować w Rzeszowie.