MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak pozbyć się zmarszczek?

Agnieszka I. Skowron
- Po serii manualnych zabiegów owal twarzy jest znacznie podniesiony, a skóra w dotyku grubsza. Sam masaż powinien trwać około 30 minut - mówi Edyta Piekuś.
- Po serii manualnych zabiegów owal twarzy jest znacznie podniesiony, a skóra w dotyku grubsza. Sam masaż powinien trwać około 30 minut - mówi Edyta Piekuś. Krystyna Baranowska
Naciągamy skórę bez skalpela. Co lepsze na zmarszczki: zabiegi z prądem czy bez i jak prawidłowo wklepywać krem do twarzy

Upływający czas wpływa niekorzystnie na kondycję skóry twarzy. Zmarszczki, wiotka skóra, słabo zarysowany owal twarzy to problemy, które można zniwelować w gabinetach kosmetycznych. A sposobów na to co nie miara.

- Starzenie skóry przejawia się m.in. jej wysuszeniem, utratą elastyczności, przebarwieniami. Zabiegi stosowane współcześnie w gabinetach można podzielić na te z użyciem prądu oraz te bez niego - mówi Edyta Piekuś, kosmetyczka, właścicielka salonu kosmetycznego Gabinet Urody w Rzeszowie.

Prąd nie dla każdego

Co podkreśla każda specjalistka od urody, o skórę najlepiej zadbać jeszcze przed pierwszymi oznakami jej starzenia. Odpowiednio nawilżona, odżywiona nie sprawi nam wielu problemów w przyszłości.

- Kondycja skóry nie pogarsza się tylko wraz z wiekiem. Nie służą jej przebyte choroby czy też zaburzenia hormonalne. I tutaj należy pamiętać, że zabiegi z użyciem prądu nie są przeznaczone dla każdego. Na pewno nie mogą ich stosować "sercowcy" - szczególnie osoby z rozrusznikiem serca, leczące się onkologicznie, kobiety w ciąży, osoby posiadające spoiny metalowe w kościach. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek kosmetycznego zabiegu należy najpierw wykluczyć przeciwwskazania do jego wykonania.

Te najpopularniejsze zabiegi z użyciem prądu to peeling kawitacyjny - służący przede wszystkim do oczyszczenia skóry twarzy, przygotowuje ją do wprowadzenia odżywczych preparatów i sonoforeza, czyli zabieg z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Ona także umożliwia wprowadzenie w głąb skóry substancji odżywczych.

- Np. elektrostymulacja doskonale gimnastykuje mięśnie twarzy, poprawia krążenie i napięcie mięśni. Na twarzy przyczepia się elekrody. Prąd przez nie przepływający nie sprawia bólu, odczuwa się jedynie lekkie szczypanie. Warto taki zabieg wykonać w serii, powtarzając go 1-2 razy w tygodniu.

Jak podpowiada kosmetyczka, zabiegiem, który jest najskuteczniejszy w rozbijaniu tzw. "drugiego podbródka" jest fala radiowa. Zwiększa ona elastyczność skóry i spłyca zmarszczki. Owal twarzy zaś doskonale podnosi zabieg fotoodmładzania. Należy pamiętać jednak, że ani fala radiowa, ani fotoodmładzanie nie odżywiają skóry. Dlatego po tych zabiegach konieczne jest nałożenie np. odżywczej maski na twarz.

Co na opuchliznę pod oczami?

Na rynku kosmetycznym wciąż króluje zabieg mezoterapii bezigłowej.

- Łączy ona w sobie ultradźwięki i cztery rodzaje bodźca elektrycznego. Za jej pomocą także wprowadzamy preparaty odżywiające i regenerujące naszą skórę. Likwiduje w doskonały sposób "worki" pod oczami i kurze łapki w kącikach oczu.

Mówiąc o mezoterapii bezigłowej nie sposób nie wspomnieć o jej siostrze mezoterapii igłowej. Za pomocą mikroigieł można w głębsze warstwy skóry wprowadzić kwas hialuronowy. Możemy stosować ją także w domu. Rynkiem kosmetycznym zawładnęły tzw. rollery - czyli urządzenia z niewielkimi igłami do samodzielnego zastosowania.

- Przed użyciem rollera należy skonsultować się z kosmetyczką. Ingerencja w głębokie warstwy skóry może być niebezpieczna. Rolleru zakupionego w gabinecie kosmetycznym można użyć maksymalnie 5 razy - przestrzega kosmetyczka.

Mezoterapię mikroigłową stosuje się bez użycia prądu.

Bez prądu

W gabinetach kosmetycznych jedno z czołowych miejsc zajmuje zabieg mikrodermabrazji. Polega on na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Jego widocznym efektem jest rozjaśniona skóra. Ten zabieg polecany jest nie tylko dla skór dojrzałych, ale też dla młodych i nadmiernie przetłuszczonych.

- W skórę można wprowadzić wiele preparatów sposobem manualnym, czyli stosując tradycyjną metodę - masażu.
Warto wymienić chociażby winoterapię, gdzie używa się preparatów ze składnikami pozyskiwanymi z pestek z miąższu winogron. Chronią one włókna kolagenowe, wyłapują wolne rodniki.
Hitem na rynku kosmetycznym są roślinne komórki macierzyste. Pozyskiwane między innymi z winogron.
Niemałą popularnością cieszy się zabieg manualny z użyciem płatków 24- karatowego złota. Złoto poprawia grubość skóry, zwiększa jej nawilżenie, wygładza ją i ujędrnia.

- Po serii manualnych zabiegów owal twarzy jest znacznie podniesiony, a skóra w dotyku grubsza. Sam masaż powinien trwać około 30 minut.

Warto wiedzieć jak wklepać krem

Zabiegi w salonach kosmetycznych to nie wszystko. O skórę twarzy trzeba dbać codziennie we własnym domu. A podstawą jej pielęgnacji jest oczywiście odpowiednio dobrany krem.
- Możemy podążać za modą i wypróbować kremy z kwasem hialuronowym, komórkami macierzystymi, ze złotem czy z witaminą C. Niebagatelne znaczenie ma sposób, w jaki rozprowadzamy krem na skórze. Kremy pod oczy wklepujemy w kierunku nosa - od skroni do nosa. I wykonujemy w ten sposób kółko wokół oka.
Skórę czoła naciągamy do góry, ewentualnie na boki. Policzki do boku, a wokół ust robimy kółeczko. Szyje i nos do góry - podpowiada nasza rozmówczyni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24