XX Rzeszowskie Juwenalia. Wystąpią: Bednarek, Enej, Weekend,...

XX Rzeszowskie Juwenalia. Wystąpią: Bednarek, Enej, Weekend, Kult, Jamal

Beata Terczyńska

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

XX Rzeszowskie Juwenalia. Wystąpią: Bednarek, Enej, Weekend, Kult, Jamal
XX Rzeszowskie Juwenalia. Wystąpią: Bednarek, Enej, Weekend, Kult, Jamal

©Dariusz A. Danek/Archiwum

Politechnika Rzeszowska, WSIiZ, WSPiA i WSI-E organizują XX Rzeszowskie Juwenalia, trwające ponad trzy tygodnie. Uniwersytet Rzeszowski wymyślił 9-dniowe "Kulturalia".
Juwenalia w Rzeszowie będą dłuższe, bogatsze w program, ale... znów osobno będzie się bawił uniwersytet, a osobno reszta rzeszowskich uczelni.

- Nie robimy wspólnie juwenaliów, ponieważ mieliśmy inną wizję wydarzenia kulturalnego dla naszych studentów - tłumaczy Grzegorz Kolasiński, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Michał Minda, koordynator XX Rzeszowskich Juwenaliów, przewodniczący samorządu studenckiego PRz tłumaczy podobnie i dodaje, że nie chce tego tematu dalej roztrząsać.


Tegoroczne juwenalia na uniwersytecie będą inne, niż dotychczas.

- Chcieliśmy urozmaicić wielkie święto studenckie, które kojarzy się głównie z licznymi koncertami. Dlatego organizujemy I Podkarpacki Festiwal "KultURalia". Potrwa on aż 9 dni - od 11 do 19 maja - zdradza rzecznik Kolasiński. - Będziemy mieli okazję pobawić się nie tylko przy swoich ulubionych zespołach, ale również spotkać się z kulturą w filharmonii, teatrze, kinie, czy też galerii. Znajdzie się również coś dla fanów sportu. Nie zapominamy o utalentowanych osobach.

Kamil Bednarek, Enej, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Weekend, Video, Łąki Łan, Hurt, Illusion, Kult - to gwiazdy, które zaprosili.

- To nie koniec. Resztę gwiazd i nasze pomysły na zabawę zdradzimy w przyszłym tygodniu na konferencji prasowej - mówi.

Informacje będą też na stronie: http://festiwalkulturalia.blogspot.com.
A co szykują Politechnika Rzeszowska, WSIiZ, WSPiA i WSI-E? Uczelnie postanowiły wspólnie zorganizować XX Rzeszowskie Juwenalia, trwające ponad trzy tygodnie, podzielone na trzy części.

Od 15 do 21 kwietnia zaplanowany jest pierwszy blok "Sportowa rozgrzewka". Rozpoczną ją zawody w kręgle, bilard i impreza w klubie Kula Bowling&Club. Będą też m.in. zawody z najpopularniejszych dyscyplin: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz studencka masa krytyczna.

Od 22 do 28 kwietnia studentów czeka tydzień "Kultura i nauka przodem".

- Rozpocznie go występ zespołu "Połoniny". Inne atrakcje to m.in. mecz kabaretowy, koncert gitarowy, spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Chachurą, który opowie o Meksyku, dzień kultury międzynarodowej, koncert orkiestry filharmonii oraz ogólnopolskie zawody robotów ROBOmotion - wylicza Michał Minda.

Trzecia część "Wielki koncertowy finał" rozpocznie się 8 maja i potrwa do 10 maja. Rozpocznie się przemarszem korowodu z Rynku do miasteczka studenckiego PRz.

Wiadomo, że codziennie ma wystąpić 4 - 5 artystów, ale studenci są bardzo tajemniczy i zdradzili na razie tylko dwie gwiazdy, które wystąpią: Luxtorpeda i OSTR. Zachęcają do śledzenia na bieżąco strony www.juwenaliarzeszow.pl i fb. Tu ujawnili kolejnych artystów, na juwenaliach zagrają m.in. Hunter i Monika Brodka.

W miasteczku politechniki będzie też tradycyjne wielkie grillowanie, miasteczko adrenaliny, konkursy z nagrodami.

Do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają także mieszkańców.

Komentarze

Wszystkie komentarze (18) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy na nowiny24.pl

Wybory parlamentarne

Wybory parlamentarne

My Polacy. Koncert Zespołu PIERSI

My Polacy. Koncert Zespołu PIERSI

Kabaret Młodych Panów w Rzeszowie!

Kabaret Młodych Panów w Rzeszowie!