Wytrwałość ludzka, determinacja, wynalazki i obyczaje. Poznaj Tajemnice Państwa Podziemnego

Zdjęcia archiwalne oraz rekonstrukcje, wypowiedzi świadków historii i ekspertów. Zapraszamy do obejrzenia czteroodcinkowego programu historycznego, wyprodukowanego przez Polska Press we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dowiedz się więcej
Zwiń
Obejrzyj wideo
Krosno w teleturnieju "Jaka to melodia".

Krosno w teleturnieju "Jaka to melodia".

Ewa Gorczyca

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Krosno zagra w teleturnieju "Jaka to melodia”.

Krosno zagra w teleturnieju "Jaka to melodia”. ©Archiwum UM Krosno

W specjalnym odcinku telewizyjnego programu "Jaka to melodia" Krosno zaprezentuje się jako jedno z trzech rywalizujących miast.
Krosno zagra w teleturnieju "Jaka to melodia”.

Krosno zagra w teleturnieju "Jaka to melodia”. ©Archiwum UM Krosno

Odcinek programu "Jaka to melodia" z udziałem krośnieńskiej ekipy będzie można oglądać w sobotę, 20 listopada o godz. 17.55 w telewizyjnej Jedynce.

- Wyemitowane zostanie wydanie specjalne tego znanego i lubianego teleturnieju - mówi Joanna Niepokój z wydziału promocji urzędu miasta Krosna. - Dla nas to będzie odcinek wyjątkowy, bo w muzycznej rywalizacji wystartuje Krosno. Nasze miasto reprezentować będzie Marzena Płonowska.

Marzena Płonowska z Krosna występowała już w zwykłej edycji teleturnieju. Tym razem będzie walczyć w pojedynku muzycznym o zwycięstwo dla Krosna z przedstawicielami Radomia i Siedlec.

- Po emisji odcinka specjalnego o godz. 18.50 będzie można obejrzeć kulisy z nagrania programu - dodaje Joanna Niepokój.

Obecna na ekranach telewizyjnej "Jedynki" od 12 lat "Jaka to melodia?", prowadzona przez Roberta Janowskiego, to jeden z najchętniej oglądanych muzycznych show w TV. Jego popularność potwierdziła m.in. przyznana w tym roku Telekamera. Nic dziwnego, że dla Krosna udział w programie to okazja by zapromować się przed szerszą publicznością.
- Podczas nagrania programu w Warszawie zawodniczkę z Krosna wspierała 28 osobowa delegacja z naszego miasta - opowiada Joanna Niepokój. - Była to grupa różnorodna i bardzo żywiołowa.

Krośnianie przywieźli do studia charakterystyczne atrybuty. Artysta Maciej Habrat specjalnie na tę okoliczność wykonał statuetkę KROSNOludków, które służyły zawodniczce jako "maskotka na szczęście". Szklane rzeźby stały się także elementami scenografii. Z kolei przedstawiciele Cukierni Santos do Warszawy zabrali tort w kształcie fortepianu. Zdobiły go m.in. marcepanowy herb Krosna i marcepanowa figurka prowadzącego teleturniej Roberta Janowskiego oraz miniaturowy instrument z czekolady.

Wśród publiczności widoczni byli młodzi aktorzy krośnieńskiego teatru "Itd...", reprezentanci Stowarzyszenia Portius ubrani w stroje kupieckie z epoki Wojciecha Portiusa oraz członkowie Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej w charakterystycznych górniczych strojach i czapkach z piórami.

- Obok górników siedział nie kto inny jak sam Ignacy Łukasiewicz z lampą naftową, którą na zakończenie programu podarował Robertowi Janowskiemu na pamiątkę - dodaje Niepokój.

Odcinek został nagrany 29 października w Warszawie, ale przed emisją nie możemy ujawnić, co się działo. Jak wypadło Krosno i kto go wygrał teleturniej będzie można się przekonać oglądając program 1 w TVP w sobotę, 20 listopada o godz. 17.55 i 18.50.

Komentarze (1)

Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Złota Setka Firm Podkarpacia. Zapraszamy do udziału.

Złota Setka Firm Podkarpacia. Zapraszamy do udziału.

Poznaj laureatów czwartego losowania loterii Nowin

Poznaj laureatów czwartego losowania loterii Nowin

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Kup abonament za 29 zł i wygraj mieszkanie warte 300 000 zł

Kup abonament za 29 zł i wygraj mieszkanie warte 300 000 zł