W Rzeszowie wreszcie zarymuje Pezet

W Rzeszowie wreszcie zarymuje Pezet

Anna Janik

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

W Rzeszowie wreszcie zarymuje Pezet
W Rzeszowie wreszcie zarymuje Pezet

©Oficjalna strona wykonawcy

Koncert jednej z najwybitniejszych postaci w polskim hip-hopie już dziś w klubie Revolution w Rzeszowie. Pezetowi towarzyszyć będzie Małolat.

Koncert Pezeta w Revolution w piątek o 22. Bilety 30 i 35 zł.Pezet, czyli Paweł Kapliński z rapem związany był od najmłodszych lat. Urodzony i wychowany na warszawskim Ursynowie, dorastał wśród ówcześnie powstających składów hip-hopowych, takich jak Molesta Ewenement, Fundacja, Stare Miasto. Pierwsza przygoda Pezeta z rapem to numer "Ursynów 99″, nagrany wspólnie z kolegą z szkoły Onarem oraz Lady K.
Dzięki niemu dwójkę przyjaciół dostrzegł znany w branży Tytus.

Pierwszą płytę Pezet i Onar nagrali pod szyldem Płomień 81 (od numeru podstawówki, gdzie zwykle wspólnie przesiadywali). Album "Na Zawsze Będzie Płonął", do sklepów trafił na początku 1999 roku i okazał się jedną z lepszych produkcji w polskim hip-hop'ie. Został nawet wydany na winylu, co w owym czasie było rzadkością.

Trzy lata później ukazała się pierwsza i najlepsza płyta "Pawła z Ursynowa" "Muzyka Klasyczna". Zgodnie z nazwą, każdy kawałek stał się hip-hopowym klasykiem. Krążek był dopracowany w 100% i wniósł powiew świeżości i energię do nieco zastanego wówczas rapu. Duża w tym zasługa producenta Noon'a, z którym Pezet kontynuował współpracę.

Jej owocem był album "Muzyka poważna" z 2004 roku. Promowały go teledyski do utworów "Nie Jestem Dawno", "Szósty Zmysł" i "W branży". Płyta nie odniosła jednak spodziewanego sukcesu.

Debiut solowy Pezeta "Muzyka rozrywkowa" ukazał się trzy lata później. Za produkcję odpowiadali Szogun, Korzeń i Kociołek. Na krążku gościnnie udzielili się Onar, Fame District i młodszy brat Pezeta, raper Małolat. Jak wskazuje tytuł, utwory na płycie były zdecydowanym odejściem od charakterystycznego dla Pezeta trueschool'u i zwrotem ku muzyce klubowej.

Pezet nigdy nie stronił od gościnnych udziałów na płytach innych wykonawców, w tym Onara, Eldo, Fokusa, Pjusa, Stasiaka, Mesa, Dizkreta, Elemera, Sidney'a Polaka, Ostrego, Waco, Lari Fari, a także formacji Flexxip, 2cztery7, Fenomen, Stare Miasto.

Ostatnia, bardzo osobista epka rapera, "Muzyka emocjonalna", ukazała się w zeszłym roku. Wydawnictwo wydane w nakładzie 5 tys. egzemplarzy dostępne było w sprzedaży tylko na oficjalnej stronie Pezeta.

Obecnie raper intensywnie koncertuje razem z Małolatem. Zapowiedział też zaangażowanie się w długo zapowiadaną wspólną płytę. Temat bliższej współpracy dwóch braci był już poruszany w 2005 roku. Jednak z braku czasu, a później z powodu pobytu Małolata w zakładzie karnym prace były systematycznie przedkładane.

"Paweł z Ursynowa" nigdy nie ukrywał też zainteresowań dziennikarstwem, które zresztą studiuje. Otwartość na kontakty z rozmówcami pokazał m.in. na antenie Viva Polska, w której, prowadził program poświęcony hip-hop'owi. Formuła "Rap Fury" polegała na glosowaniu na jeden z 10 kawałków. Między emisją utworów, Pezet komentował aktualne wydarzenia w hip-hop'ie lub prowadził rozmowę gościem.


Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy na nowiny24.pl

Wybory parlamentarne

Wybory parlamentarne

My Polacy. Koncert Zespołu PIERSI

My Polacy. Koncert Zespołu PIERSI

Kabaret Młodych Panów w Rzeszowie!

Kabaret Młodych Panów w Rzeszowie!