Znamy już program KultURaliów 2017

  Znamy już program KultURaliów 2017

  Ula Sobol

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Podczasów KultURaliów 27 maja wystąpi m.in. zespół Strachy na Lachy

  Podczasów KultURaliów 27 maja wystąpi m.in. zespół Strachy na Lachy ©Bartosz Frydrych

  15-27 maja rozpocznie się V Podkarpacki Festiwal KultURalia 2017. Zapowiada się mnóstwo atrakcji.
  Podczasów KultURaliów 27 maja wystąpi m.in. zespół Strachy na Lachy

  Podczasów KultURaliów 27 maja wystąpi m.in. zespół Strachy na Lachy ©Bartosz Frydrych

  Tegoroczne KultURalia kuszą wyjątkowo bogatą ofertą koncertów, wystaw, warsztatów i imprez towarzyszących.

  - To przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w mapę kulturalną Rzeszowa - podkreśla dr hab. Wojciech Walat, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Rzeszowskiego. - Oferta festiwalowa jest coraz dłuższa i otwiera się nie tylko na studentów, ale też na mieszkańców Rzeszowa.

  - Trzeba docenić to, że w organizację festiwalu włączyło się wielu młodych ludzi, a w bogatym programie każdy może znaleźć coś dla siebie - dodaje Jerzy Cypryś, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

  Gratka dla graczy i miłośników gier


  Podczas KultURaliów 2017 nie zabraknie imprez takich, jak Student Ma Talent czy Bieg UR. To nie koniec. 28 marca wystartowały zapisy do KultURaliowego Turnieju CS:GO. Organizatorzy planują przyjąć do kwalifikacji maksymalnie 64 drużyny z całej Polski. Zostaną one rozegrane online na platformie ALLPLAY.PL. Potrwają one około 2 tygodni. Z kwalifikacji zostanie wyłonionych 8 najlepszych drużyn, które przejdą do etapu finałowego. - Zostanie on rozegrany 15-16 maja w studenckim klubie Pod Palmą - zdradzają organizatorzy festiwalu.

  15 maja wszystko się zacznie


  Uroczyste otwarcie tegorocznych KultURaliów zaplanowano na 15 maja na godz. 9:30 w klubie Pod Palmą. Od tego momentu, przez 12 kolejnych dni, studenci oraz mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wziąć udział w sumie w 24 wydarzeniach.

  W programie festiwalowym będą m.in. Dni Smakosza.

  - W tym roku wydarzenie będzie trwało łącznie 10 dni (15-19 i 22-26 maja), podczas których 21 lokali przygotuje oferty w atrakcyjnych cenach - wyjaśniają organizatorzy.

  Na zainteresowanych zdrowym odżywianiem czekają warsztaty przygotowywania zdrowych posiłków prowadzone przez dietetyków.

  KultURalia 2016 w Rzeszowie:


  Ciekawą propozycją jest także Noc Planszówek, gdzie studenci będą mieć możliwość wypróbowania swoich sił w różnych grach planszowych, strategicznych oraz karcianych, a także wziąć udział w licznych turniejach oraz konkursach. W programie znalazły się również Noc Filmów wyświetlanych pod gołym niebem i Festiwal Kolorów. Ponadto Igrzyska Akademickie, skoki spadochronowe, turniej gry w kręgle, dzień tańca, paintball, dzień szaleństw na trampolinach i dzień z Akademickim Radiem Uniwersytetu Rzeszowskiego Feniks.fm.

  Organizatorzy zapraszają też do udziału w projekcie Oczyma niewidomych, który ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problemy z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące. Bedzie to cykl warsztatów, prelekcji i szkoleń.

  Główną atrakcją festiwalu będzie, jak zawsze, Barwny Korowód, czyli coroczny przemarsz studentów ulicami Rzeszowa, którzy przejmą na koniec symboliczny klucz do bram miasta.

  Znane zespoły i DJ-e


  Podczas festiwalu na scenie głównej 25 maja wystąpią m.in. Paluch, Kękę, Poparzeni Kawą Trzy, Le Moor, Muode Koty, Hysteria, Qnabox, Contra Mundum. 26 maja wystąpią: Sławomir, Jorgus, Loverboy, De Lux, Marcus P, Gesek, Extazy, DJ Mamm’s, SportSupport, a 27 maja Bracia Figo Fagot, Strachy na Lachy, Wańka Wstańka, Farben Lehre, Diaboł Boruta, Barking Irons, YoungSoul, Bankai. Festiwal zakończy się 27 maja.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MAMA I JA | Do 29 maja trwa głosowanie!

  MAMA I JA | Do 29 maja trwa głosowanie!

  27-28 maja Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie

  27-28 maja Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Światło i kolor w pokojach dziecięcych

  Światło i kolor w pokojach dziecięcych