III liga koszykarzy. Nieudany pościg Znicza Jarosław

Miłosz Bieniaszewski
W 12. kolejce w trzech meczach wygrywali gospodarze. Tylko Polonii Przemyśl udało się zwyciężyć w meczu wyjazdowym.

STAL STALOWA WOLA - ZNICZ JAROSŁAW 83:80 (24:15, 24:14, 17:25, 18:26)

STAL: Konieczny 16, Szóstka 25, S. Kułaga 7, Łabuda 24, Łoszczyk 2, Maczkowski 9, Zaguła 0, M. Kułaga 0, Pietras 0.
ZNICZ: Kamiński 4, Pokorski 2, Leja 9, Bielecki 26, Gumiński 29, Cukierda 24, Zaborniak 0.

Stal szybko wypracowała sobie dużą przewagę, której omal nie straciła w końcówce meczu. - Chyba za szybko chłopcy uwierzyli, że już jest po meczu. Koszykówka ma to jednak do siebie, że w drugiej połowie role potrafią się odwrócić - mówi trener gospodarzy, Bogdan Pamuła. Znicz nie zdążył jednak w pełni odrobić strat.
BASKET BIŁGORAJ - SSK BŁAŻOWA 71:63 (17:10, 21:21, 15:18, 18:14)

SSK: Baran 14, Lewkowicz 0, Wojtan 8, Wajgiel 2, Leja 4, Hus 2, Sowa 6, Bester 7, Siwiec 15, Bazylko 5.

Ostatni w tabeli zespół Błażowej pokazał się z dobrej strony. Gospodarze co prawda od początku prowadzili, ale przyjezdni nie pozwolili im odskoczyć na większą odległość. Duża w tym zasługa Siwca, który trafił pięć "trójek".

OSSM STALOWA WOLA - POLONIA PRZEMYŚL 69:75 (18:20, 10:20, 21:19, 20:16)

OSSM: Zgłobicki 19, Borówka 13, Bołd 12, Czyż 9, Sadło 4, Słowik 4, Fudała 7, Stępak 1.
POLONIA: Machowski 30, Zając 23, Kuriańczyk 9, Kindlik 6, Urban 6, Kazura 1, Gwaizdoń 0, Dratwa 0, Siwak 0, Strzępek 0.

Goście niemal przez całe spotkanie prowadzili 10-12 punktami. W końcówce miejscowi zbliżyli się jednak do rywala na cztery "oczka", ale to było wszystko na co im przemyślanie pozwolili. - Trafialiśmy pod koniec ważne rzuty osobiste i udało się utrzymać zwycięstwo - powiedział Arkadiusz Skafiriak, trener Polonii.

MET-BUD STALOWA WOLA - MOSIR II KROSNO 89:76 (27:19, 24:18, 21:22, 17:17)

MET-BUD: Rogała 9, Rzeszutko 0, Ozimek 13, Kowalski 0, Małek 21, Ślepecki 4, Olejarz 25, Wojtanowicz 17.
MOSIR: Neumann 18, Pilecki 23, Mendrala 1, Lisowski 14, Surowaniec 10, Pieloch 10.

Gospodarze do przerwy prowadzili już 51:37 i w drugiej połowie mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. W III kwarcie gościom udało się co prawda zbliżyć na sześć punktów, ale miejscowi szybko się pozbierali i ponownie odskoczyli rywalowi.
1. Basket 11 19 905:816
2. MET-BUD 11 19 905:850
3. Polonia 11 19 901:849