I liga mężczyzn: Sokół Łańcut przegrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza

Marcin Jastrzębski
Sokół (żółte stroje) przegrał u siebie po raz pierwszy w tym sezonie. Z piłką Rafał Glapiński. Krzysztof Kapica
Napięty kalendarz gier koszykarzy Sokoła nie daje złapać oddechu łańcucianom, którzy po emocjonującym pojedynku ulegli mocnej ekipie z Dąbrowy Górniczej.

W pierwszej kwarcie gospodarze mądrze bronili oraz dobrze rzucali z dystansu i nie pozwolili gościom na rozwinięcie skrzydeł.

Sokół walczył dzielnie, lecz później jednak MKS wypracował sobie przewagę, głównie dzięki dobrej skuteczności rzutów z dystansu i dobrej grze w defensywie.

Z czasem Sokół coraz bardziej opadał z sił i podopieczni Wojciecha Wieczorka wypracowali sobie bezpieczną kilku punktową przewagę.

Co kilka minut Sokół doganiał rywala, ale ten grając lepiej na tablicach był coraz pewniejszy swego. Dąbrowa była gorsza od Sokoła tylko w rzutach wolnych, miała pewniej grających zmienników.

Poza tym przyjezdni wykorzystywali swoją szybkość i zdecydowanie w atakach, w których w miarę upływu czasu myli się coraz rzadziej.

SOKÓŁ ŁAŃCUT - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 62:77 (20:17, 13:23, 15:18, 14:19)

SOKÓŁ: Glapiński 10 (1x3), Fortuna 11 (3x3), Pisarczyk 9, Chromicz 4 (11 zb.), Dubiel 15 oraz Czerwonka 2, Blawender 3 (1x3), Nitsche 5 (1x3), Paul 3 (1x3), Kołacz 0, Szurlej 0.

MKS: Marek Piechowicz 14 (1x3), Szczypka 14 (1x3), Basiński 4 (1x3, 12 as.), Zmarlak 11 (1x3), Lisewski 8 oraz Marcin Piechowicz 0, Szybowicz 0, Bogdanowicz 10 (2x3), Koziński 10, Zieliński 12 (1x3).