Hokej. Sanoczanie praktycznie poza "czwórką". Ciarko KH - Unia Oświęcim 1-3

emes, mawa
Po porażce z Unią Oświęcim ekipa Ciarko KH już będzie przygotowywać się do rozpoczynającego się 9 lutego play-off. Tomasz Sowa
Po dzisiejszej porażce z Unią Oświęcim 1-3 sanoccy hokeiści w praktyce stracili szansę na awans do pierwszej "czwórki" tabeli przed play-off.

Czy można wygrać mecz mając dziesięciu zawodników chorych, a kilku innych tuż po przebytej chorobie? Sanoczanie próbowali tej sztuki dokonać, ale nie dali rady.

- Tak się nie da grać, to nie jest już sport. Pech dotknął nas w złym momencie. Teraz musimy się wyleczyć i zacząć przygotowania do play-off - mówi trener Ciarko KH Milan Jancuska.

I chociaż Unia nie pokazała w Arenie wielkiego hokeja, to ona święciła zwycięstwo. Zaczęła mecz spokojnie, jakby czując, że dość wolno jeżdżący sanoczanie niewiele mogą jej złego zrobić. W 10 min. objęła prowadzenie, a autorem gola był Adrian Modrzejewski, który okazał się szybszy od obrońców i strzałem z kąta w długi róg pokonał Michała Plaskiewicza.

W II tercji ruszyli do ataku sanoczanie, którzy w pierwszych dziesięciu minutach wypracowali pięć sytuacji bramkowych. Najpierw Martin Ivicic dwukrotnie nie potrafił pokonać Krzysztofa Zborowskiego, potem sztuka ta nie udała się Dariuszowi Gruszce i Krystianowi Dziubińskiemu, a Martin Vozdecky trafił w słupek. Dopiero w 32 min, grając w przewadze, mocno strzelił Roman Guriczan, Zborowski odbił, a Tomasz Słowakiewicz włożył krążek do bramki.

Gospodarze, zachęceni bramką, jeszcze mocniej zaatakowali i znów Gruszka dwukrotnie stawał przed szansą zdobycia gola. Miał pecha. W 37 min. zgubił krążek Dmitri Suur, pojechał sam na sam z Plaskiewiczem Sękowski, ale strzał i dobitkę pięknie obronił bramkarz KH.

Początek III tercji lepiej rozegrali goście. Świetną indywidualną akcją popisał się Petr Tabaczek, który na "czystą" wyłożył krążek Waldemarowi Klisiakowi i Unia objęła prowadzenie.

Zmordowani sanoczanie jeszcze próbowali atakować. W 52 min. z 2 m. nie trafił Michał Radwański, a w 56 min. sam na sam jechał na Zborowskiego Maciej Mermer. Pogubił się, nawet nie zdołał oddać strzału.

Gdy w końcówce sanoczanie wylewali ostatnie poty, z kontrą uciekł Riha, który w sytuacji sam na sam pokonał Plaskiewicza.

- Po drugiej tercji remisowaliśmy 1-1 i mieliśmy kilka dobrych sytuacji, po których powinniśmy byli objąć prowadzenie. Niestety, wystarczył błąd obrońcy i potem walczyły już tylko serca, bo sił brakowało wszystkim - mówił Jancuska.

CIARKO KH SANOK - AKSAM UNIA OŚWIĘCIM 1-3 (0-1, 1-0, 0-2)

0-1 Modrzejewski-Klisiak (10),
1-1 Słowakiewicz-Guriczan (32, w przewadze),
1-2 Klisiak-Tabaczek (44),
1-3 Riha-Valusiak (60).

CIARKO KH: Plaskiewicz - Ivicic, Kubat; Rąpała, Suur; Owczarek, Guriczan - Radwański, Strzyżowski, Vozdecky; Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Słowakiewicz, Milan, Mermer.

AKSAM UNIA: Zborowski - Gabryś, Flaszar; Piekarski, Kowalówka; Połącarz, Zatko - Modrzejewski, Tabaczek, Klisiak; Sękowski, Bibrzycki, Wojtarowicz; Riha, Stachura, Valusiak.

SĘDZIOWAŁ: Paweł Meszyński (Warszawa). KARY: 6-6 minut. WIDZÓW: 2.000.

Pozostałe wyniki 30. kolejki: MMKS Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2-6 (0-2, 2-3, 0-1); KTH Krynica - Stoczniowiec Gdańsk 2-6 (0-2, 1-3, 1-1); Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1-7 (0-3, 1-2, 0-2); ComArch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6-2 (1-1, 3-0, 2-1).

W tabeli sanoczanie zajmują 5. miejsce w tabeli (49 pkt) i tracą do czwartego Jastrzębia już osiem punktów. Szósty Stoczniowiec ma 42 "oczka".

Następny mecz Ciarko KH we wtorek 25 stycznia z JKH GKS Jastrzębie na wyjeździe.