Hokej. Młody zespół Niedźwiadków Sanok wysoko przegrał w sobotę u siebie z Polonią Bytom. Seniorzy wygrali pewnie w Sabinovie

Micz, Tomasz Sowa
W sobotę na lodowisku w Sanoku rządzili bytomianie, którzy wygrali 5:1
W sobotę na lodowisku w Sanoku rządzili bytomianie, którzy wygrali 5:1 Tomasz Sowa
Niedźwiadki Sanok poległy we własnej hali w starciu z Polonią Bytom. W drużynie gospodarzy zagrali jednak w większości młodzi zawodnicy, bo seniorzy (skutecznie) walczyli na Słowacji.

MHL

UKS Niedźwiadki Sanok - KH Polonia Bytom 1:5

Tercje: 0:2, 1;2, 0:1.

Bramki: 0:1 Dybaś 6 (aysta Zając), 0:2 Ustynov 19 (Szymik), 0:3 Bajon 21 (Dybaś), 1:3 Stanko 32-w przewadze (Dulęba), 1:4 Wicher 34 (Ustynov), 1:5 Szymik 50.

UKS: Buczek, Myrdak - Orzechowski, Sieczkowski, Dulęba, Stanko, Kopiec - Piankrat, Najsarek, Łyko, Rogos, Dżugan - Koczera, Ostafiński, Niemczyk, Sanocz, Zółkiewicz - Biłas. Trener Marcin Ćwikła.

Kary: 16 - 12. Widzów 500.

Zespół z Bytomia nie został złudzeń młodej sanockiej ekipie. - Nie ma co ukrywać - zagraliśmy słabo, ale też wielu zawodników pojechało na Słowację na mecz zespołu seniorów - powiedział po meczu trener Niedźwiadków, Marcin Ćwikła.

POZOSTAŁE WYNIKI: MMKS Podhale Nowy Targ - MOSM Tychy 2:4; ŁKH Łódź - MKS Sokoły Toruń 2:9; SMS Toruń - GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0; MUKS Naprzód Janów - UKH Unia Oświęcim 2:7; JKH GKS Jastrzębie II - MKS Cracovia Kraków 8:1; MOSM Tychy - MKS Cracovia Kraków 2:2; SMS Toruń - MKS Sokoły Toruń 8:3; MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie II 1:6; ŁKH Łódź - GKS Stoczniowiec Gdańsk 2:7.

2 liga słowacka

HK Sabinov UKS MOSiR Sanok 2:7

Tercje: 1:0, 1:6, 0:1.

Bramki: 1:0 Vilacek 16 (asysty Duplinsky, Zagrapan), 1:1 Frankiewicz 22, 1:2 Rąpała 23 (Biały), 1:3 Gnida 24 (Dobosz, Frankiewicz), 2:3 Misenko 25 (Segla), 2:4 Fus 32 (Witan, Minemoto), 2:5 Strzyżowski 33-w przewadze (Rąpała), 2:6 Strzyżowski 34 (Biały, Rąpała), 2:7 Biały 42-w osłabieniu (Dobosz);

UKS: Wojciechowski - Olearczyk, Rąpała, Biały, Strzyżowski, Filipek - Demkowicz, Glazer, Witan, Frankiewicz, Minemoto - Florczak, Fus, Gnida, Dobosz. Trener Krzysztof Ząbkiewicz.

Kary: 42 - 28. Strzały: 26:37.

Widzów 218.

- Po meczu stwierdziliśmy, że w pierwszej tercji zagrała inna drużyna - powiedział szkoleniowiec zespołu z Sanoka, Krzysztof Ząbkiewicz. Zespół z Podkarpacia przebudził się w drugiej tercji i w przeciągu 3 minut zdobył 3 bramki. - To był ważny moment, bo złapaliśmy pewność siebie - przyznał Ząbkiewicz.

POZOSTAŁE WYNIKI: HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 3:1; MHK Kežmarok - HC 19 Humenné 4:3; HC Rebellion Gelnica - MHk 32 Liptovský Mikuláš B 7:3.