Hokej: KH Sanok prowadziło z Zagłębiem 2-0 i przegrało 2-4

Waldemar Mazgaj
Jeszcze w 27. minucie hokeiści Ciarko KH Sanok prowadzili 2-0 i mieli szansę na sporą niespodziankę. W Zagłębiu był jednak Vladimir Luka, który dwa gole strzelił i przy dwóch asystował.

W świetle kamer TVP Sport, która na żywo pokazywała to spotkanie, nasz zespół plamy nie dał i walczył o punkty do ostatniej syreny, ale chyba zapomniał o możliwościach 27-letniego Czecha z Sosnowca.

W I tercji sanoczanie przez 8 minut bronili się w osłabieniu, ale i defensywa i Łukasz Janiec nie popełniali wielkich błędów.

Na dodatek nasz zespół objął prowadzenie, gdy strzał Piotra Poziomkowskiego tak odbił się od bandy, że przed bramką trafił wprost na kija Marcina Ćwikły, który nie miał kłopotów z trafieniem do pustej bramki.

W II odsłonie firmowa ekipa Ciarko oszalała z radości po akcji Viliama Cacho, który położył obrońcę i bramkarza, by posłać "gumę" do pustej bramki.

Potem jednak skończyło się dobre; indywidualne błędy Marcina Ćwikły, IV formacji KH oraz Tomasza Demkowicza do spółki z Robertem Kosteckim, wykorzystał Vladimir Luka, który przy dwóch golach asystował, a trzeciego strzelił i jego zespół już był na plusie.

W trzeciej odsłonie sanoczanie próbowali atakować, ale rzadko gościli pod bramką Tomasza Rajskiego. Najlepszą okazję miał Marcin Biały, ale uprzedził go bramkarz Zagłębia. Rajski świetnie też spisał się po uderzeniach Cacho w samej końcówce.

Na 34. sekundy przed końcem trener gości poprosił o czas i wycofał bramkarza. Wykorzystał to Luka, który 10 sekund później posłał krążek do pustej bramki.
Inne wyniki 4. kolejki: Wojas Podhale Nowy Targ - Aksam Unia Oświęcim 5-1 (3-0, 2-0, 0-1); JKH GKS Jastrzębie - TKH Nesta Toruń 5-1 (2-0, 0-1, 3-0); Akuna Naprzód Janów - ComArch Cracovia 1-6 (0-3, 0-2, 1-1); Energa Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 4-7 (2-3, 2-3, 0-1).

W niedzielę o 17 Ciarko KH w Arenie podejmować będzie lidera z Jastrzębia.

POL AQUA ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CIARKO KH SANOK 4-2 (0-1, 3-1, 1-0)

0-1 Ćwikła - Poziomkowski (11), 0-2 Cacho (23), 1-2 T. Da Costa - Luka (28, w osłabieniu), 2-2 Bernat - Luka (37), 3-2 Luka (40), 4-2 Luka (60, do pustej bramki).
Zagłębie: Rajski - Galvas, Banaszczak; Gabryś, Marcińczak; Dronia. Duszak; Podsiadło, Bychawski - Bernat, T. Da Costa, Luka; Opatovsky, Sarnik, Jakubik; Różański, T. Kozłowski, Podlipni; Ślusarczyk, Koszarek, Jaros.
KH: Janiec - Demkowicz, Sekacz; Schneider, Bigos; Rąpała, R. Solon; Maślak, Zieliński - Mermer, Milan, R. Kostecki; Gawlina, Strzyżowski, Cacho; Poziomkowski, Połącarz, Ćwikła; Maciejko, Grzesik, Biały.
Sędziował Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 8 - 22 minuty. Widzów 1500.