Hokej. Ciarko PBS wypunktował Zagłębie mimo zmęczenia i osłabień

mawa
Sanoccy hokeiści po raz szósty w tytm sezonie ograli Zagłębie. 5-1 to ich najokazalsza wygrana nad ekipą z Sosnowca. Tomek Sowa
Choć od trzech dni trenują po 2-3 razy dziennie sanoccy hokeiści wypunktowali Zagłębie Sosnowiec 5-1.

Pozostałe mecze 40. kolejki

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4-1 (0-0, 3-1, 1-0);
MMKS Podhale Nowy Targ - ComArch Cracovia 1-8 (0-3, 1-1, 0-4);
Nesta Karawela Toruń - Aksam Unia Oświęcim 6-5 po karnych (2-1, 2-3, 1-1 - dogrywka 0-0, karne 3:2).

* o kolejności, przy rónej liczbie punktów, decydują wyniki bezpośrednich spotkań

Następne mecze Ciarko PBS Banku - niedziela 12.02: Nesta (dom, godzina 19.15) i wtorek 14.02: Podhale (wyjazd, 18).

W boksie Ciarko PBS Banku stał trener bramkarzy Marko Mily, bo Marek Ziętara jest chory. W przygotowaniach do play-off zastępuje go trener juniorów Josef Skokan, ale w meczach ligowych nie może prowadzić drużyny, bo wg nieoficjalnych informacji jest zawieszony przez WGiD PZHL.

Na dodatek w sanockiej drużnie brakowało kontuzjowanych Bartosza Mazy, Marcina Kolusza i Michała Radwańskiego, rekonwalescenta Romana Guricana oraz chorych Pawła Skrzypkowskiego, Dariusza Gruszki i Marka Strzyżowskiego.

Gospodarze od środy ciężko trenują przed rozpoczynającymi się w przyszłą niedzielę półfinałami, ale szybko ustawili sobie to spotkanie i kontrolowali przebieg gry. W II tercji w ich szeregi wkradło się już rozluźnienie, ale wtedy na wysokości zadania stanął Przemysław Odrobny, który nie skapitulował nawet w sytuacjach sam na sam ze Jirim Zdenkiem i Tobiaszem Bernatem (dwukrotnie).

Honorową bramkę goście zdobyli w końcu po uderzeniu Zdenka w samo "okienko". Zaraz odpowiedział im Wojciech Milan, a w kolejnych okazjach na podwyższenie wyniku pudłowali jego koledzy.

Mecz nie zachwycił, prawdę mówiąc wyglądał jak sparingi i nie pomogło nawet obniżenie cen biletów do 7 złotych.

CIARKO PBS BANK KH SANOK - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)

1-0 Milan - Kubat - Krzak (2:01), 2-0 Malasiński - Vitek - Zapała (11:38), 3-0 Vitek - Vozdecky - Zapała (20:35, w przewadze), 4-0 Kotaska - Malasiński - Rąpała (39:10, w przewadze), 4-1 Zdenek - Duszak (44:28), 5-1 Milan - Krzak - Mermer (45:53).

CIARKO PBS: Odrobny - Mojzis, Bułanowski; Rąpała, Kotaska (2); Dronia, Kubat - Vozdecky, Zapała Vitek; Biały, Dziubiński, Malasiński; Krzak, Milan, Mermer. Trener Marko MILY.

ZAGŁĘBIE: Dzwonek (48:07 Szydłowski) - Banaszczak (4), Duszak; Działo (2), Cychowski; Jaskólski, Kostromitin - Bernat, Twardy, Kostecki; Szewczyk, Zdenek, Dołęga; Ślusarczyk, Golec, Horny. Trenerzy Mariusz KIECA i Krzysztof PODSIADŁO.

SĘDZIOWALI Zbigniew Wolas oraz Artur Hyliński i Jacek Bernacki (Oświęcim). KARY: 2 - 6 minut. WIDZÓW 800.

POWIEDZIELI PO MECZU

Mariusz Kieca
Choć motywacji nie było, to dzięki temu tempo meczu było dobre i stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, więc jestem bardzo zadowolony. Zabrakło nam skuteczności i dobrze bronił Odrobny.

Przemysław Odrobny
Nie można patrzeć na ten mecz jak na każdy inny, bo trenujemy mocno, m.in. na siłowni i realizujemy pewne założenia taktyczne.

Wojciech MilanNa lidera każdy się zasadza, więc cieszę się z tych dwóch goli i wygranej, która przerwała naszą serię dwóch porażek. Teraz myślę już tylko o play-off, bo chyba pierwszy raz w historii naszego hokeja już na pięć kolejek przed końcem nie musimy się martwić tylko możemy obserwować innych.