Futsal | 1 liga. Heiro Rzeszów było blisko pierwszej wygranej, ale dało się zaskoczyć w końcówce

Miłosz Bieniaszewski
Jedną z bramek dla Heiro Rzeszów zdobył Sebastian Pawlak (przy piłce)
Jedną z bramek dla Heiro Rzeszów zdobył Sebastian Pawlak (przy piłce) Archiwum
Na razie ten sezon nie układa się po myśli Heiro Rzeszów. Przeciwko Unii Tarnów pierwsza wygrana była na wyciągnięcie ręki, a zabrakło do niej minuty.

Tarnowianie mieli na swoim koncie komplet zwycięstw i dobrą dyspozycję potwierdzili w pierwszej połowie. Goście grali agresywnie, nie zostawiali miejsca gospodarzom, którzy popełniali masę błędów.

- Źle weszliśmy w ten mecz i to Unia dominowała - przyznaje Eryk Sarzyński, zawodnik Heiro.

W końcu tarnowianie wykorzystali jeden z błędów i wyszli na prowadzenie. Riposta była jednak bardzo szybka, a wyrównał Sebastian Pawlak. Nie uspokoiło to jednak poczynań miejscowych, którzy znów się nie popisali i ponownie byli na minusie. Na drugą połowę wyszła już inna drużyna „Podkarpackich Dzików”.

- Przede wszystkim byliśmy bardziej skoncentrowani. Do tego to my podeszliśmy wyżej do rywala i zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Długo świetnie spisywał się jednak ich bramkarz

- mówi Eryk Sarzyński.

W końcu jednak udało się znaleźć sposób na golkipera Unii. W tej sytuacji wielki charakter pokazał Sarzyński, który gonił za piłką i zdołał oddać zaskakujący strzał z niemal zerowego kąta. Piłka zatańczyła na linii, a wepchnął ją do bramki Ihor Dmitriev. Niebawem zrobiło się 3:2 dla rzeszowian, ale im bliżej było końca, tym rósł napór gości, którzy zaczęli grać bez bramkarza.

Bili jednak głową w mur i nie mogli znaleźć w nim żadnej dziury. W końcu jednak rozklepali defensywę Heiro i na minutę przed końcem zdołali wyrównać. Tarnowianie nie zamierzali się tym zadowalać i mieli jeszcze jedną kapitalną szansę, ale klasę pokazał bramkarz Heiro.

- Uważam, że skończyło się sprawiedliwie, a remis nie krzywdzi żadnej ze stron - zakończył Eryk Sarzyński.

Heiro Rzeszów - Unia Tarnów 3:3 (1:2)

Bramki dla Heiro: Pawlak 11, Dmitriev 29, samobójcza 31.

Heiro: Piszczek, Buczkowski - Noga, Sarzyński, Gąsior, Dmitriev oraz Pawlak, Wątróbski, Krawczyk, Nowak, Rembisz. Trener Piotr Ożóg

POZOSTAŁE WYNIKI: AZS UŚ Katowice - BSF Bochnia 0:4, FC 2016 Siemianowice Śląskie - Sośnica Gliwice 4:3, GKS Tychy - GSF Gliwice 5:2, AZS UMCS Lublin - AZS UEK Kraków 2:6, Gwiazda Ruda Śląska - Ekom Futsal Nowiny 5:3.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?