Francja pokonała Polskę. W półfinale "Orły" Wenty zagrają z Chorwacją

Tomasz Leyko
Guillaume Gille i jego koledzy z reprezentacji Francji wygrali grupę II.
Guillaume Gille i jego koledzy z reprezentacji Francji wygrali grupę II. Tomasz Leyko
Polska przegrała z Francją 24-29, w ostatnim meczu grupy 2, II rundy mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wcześniej zapewnili sobie awans do półfinałów.

POLSKA - FRANCJA 24-29 (10-15)

POLSKA: Szmal, Wyszomirski - Jaszka 2, K. Lijewski 2, Kuchczyński, Jachlewski 2, Bielecki 5, Żółtak 1, B. Jurecki 3, Jurasik 1, m. Jurecki 2, Tłuczyński 1, Jurkiewicz, M. Lijewski 2, Rosiński 3.

FRANCJA: Omeyer - Fernandez 2, Dinart, G. Gille, Narcisse 6, Joli, Karabatic 4, Abalo 4, Sorhaindo 6, Guigou 5, Bosquet 2, Ostertag.

SĘDZIOWALI: N. Nikolic i D. Stojkovic (Serbia)
KARY 8 i 2 minuty WIDZÓW 7000

Polacy zaczęli fatalnie (0-3). Francuzi stopniowo powiększali przewagę, która przed przerwą urosła do pięciu bramek. W II połowie biało-czerwoni bezskutecznie próbowali zmienić niekorzystny rezultat. Najbliżej szczęścia byli w 55 minucie gdy zniwelowali straty do dwóch trafień (23-25). Wtedy nie trafił jednak Karol Bielecki, a "trójkolorowi" odpowiedzieli dwoma bramkami.

Francuzi wygrali grupę 2 i w półfinale zmierzą się z drugim zespołem grupy 1 czyli z Islandią. Polska zmierzy się w sobotę już o g. 14 z Chorwacją, zwycięzcą grupy 1.

WYNIKI
Grupa I (Wiedeń)
Norwegia - Islandia 34-35 (16-18), Rosja - Austria 30-31 (15-17), Chorwacja - Dania 27-23 (14-11).
Końcowa kolejność 1. Chorwacja, 2. Islandia 3. Dania, 4. Norwegia, 5. Austria, 6. Rosja