Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Finalista światowych konkursów z robotyki działa w preinkubatorze

[email protected]
Finalista światowych konkursów z robotyki działa w preinkubatorzeVadym Melnyk pochodzi z Ukrainy. Teraz studiuje na IV roku w WSIiZ w Rzeszowie. We wrześniu założył firmę w Preinkubatorze, która zajmuje się budową robotów i bezzałogowych statków powietrznych.
Finalista światowych konkursów z robotyki działa w preinkubatorzeVadym Melnyk pochodzi z Ukrainy. Teraz studiuje na IV roku w WSIiZ w Rzeszowie. We wrześniu założył firmę w Preinkubatorze, która zajmuje się budową robotów i bezzałogowych statków powietrznych. Archiwum RARR
Vadym Melnyk z Ukrainy, finalista światowych konkursów z robotyki i programowania rozwija swą firmę w Preinkubatorze Akademickim Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS.

 

Firma, założona przez Vadyma Melnyka z Ukrainy, finalisty ogólnoświatowych konkursów z robotyki i programowania, od 2 miesięcy funkcjonuje w Preinkubatorze Akademickim Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, ale tak dynamicznie się rozwija, że już brakuje miejsca, by pomieścić 15-osobową załogę.

 

Działalność Cervi Robotics skupia się m.in. wokół projektów związanych z lotnictwem, robotyką, programowaniem i sztuczną inteligencją, zajmując się budową robotów, bezzałogowych statków powietrznych, filmowaniu z powietrza, tworzeniu ortofotomap oraz inteligentnych systemów zarządzania robotami.

 

Vadym Melnyk pochodzi z Ukrainy. W wieku kilkunastu lat wygrał konkurs, który pozwolił mu na studia w USA, gdzie zainteresował się robotyką i wygrał kilka prestiżowych konkursów. Teraz studiuje na IV roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. We wrześniu założył firmę w Preinkubatorze. - Zadecydowały o tym korzystne warunki czynszowe, ale wcześniej zrobiłem rozeznanie, jakie firmy tu funkcjonują. Nawiązaliśmy dobre kontakty i teraz współpracujemy przy różnych projektach - wyjaśnia Vadym Melnyk.

 

A tych jest wiele, m.in. inteligentne oprogramowanie do przetwarzania informacji z robotów, aplikacje mobilne dla jednej z rzeszowskich firm czy samolot pionowego startu, pozwalający trzykrotnie zwiększyć szybkość lotu. - Realizujemy obecnie tyle projektów, że w ostatnim czasie do zespołu dołączyło 6 osób i już robi się ciasno w biurze. Firma bardzo szybko się rozwija - dodaje Vadym Melnyk.

 

- To firma o wysokim poziomie innowacyjności. Jest drugą w Preinkubatorze, która zajmuje się szeroko pojętą tematyką dronów, prężnie działa także w oprogramowaniu chmurowym. Cervi Robotics funkcjonuje w Preinkubatorze od niedawana, ale bardzo szybko się rozwija, nawiązuje kontakty i współpracuje z innymi skupiony to firmami - przyznaje Mateusz Klimczak z Preinkubatora Akademickiego.

 

Preinkubator Akademicki stanowi część Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) AEROPOLIS utworzonego w celu podnoszenia konkurencyjności gospodarki, wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zarządzania zasobami wiedzy i kapitału. Jest to pierwszy obiekt utworzony w ramach AEROPOLIS, który funkcjonuje od marca 2007 roku. Zarządza nim Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Aktualnie funkcjonuje w nim 12 firm i jedno laboratorium

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24