Fatalna skuteczność piłkarzy Unii Nowa Sarzyna: zdjęcia

Unia Nowa Sarzyna zaledwie zremisowała ze Stalą Kraśnik. "Chemicy" mieli niepowtarzalną okazję na zwycięstwo i ją zmarnowali.
Unia (czerwone stroje) zremisowala na swoim boisku ze Stalą 1-1.

Unia Nowa Sarzyna - Stal Kraśnik

Zobacz zdjęcia z meczu: Unia Nowa Sarzyna - Stal Kraśnik

Gospodarze zaczęli bardzo odważnie. Już w pierwszej minucie dogodną sytuację zmarnował Stanisław Bednarz, który ma na koncie 149 goli w barwach Unii i ma kłopot na dobicie do półtorej setki. Kolejną akcję skrewił Tomasz Telka, tu nie obyło się bez konsekwencji. Tomasz Ryczek ruszył z kontrą i było 0-1. Na szczęście dla miejscowych wyrównanie przyszło szybko.

Do przerwy oba zespoły przynajmniej kilkakrotnie mieli okazję na zdobycie bramki. Najwięcej miał Bednarz, który przestrzelił nawet z pięciu metrów. Z drugiej strony brylował Daniel Szewc, dla którego momentami defensywa Unii nie była przeszkodą, ale Artur Zastawny zdecydowanie tak.

Golkiper sarzynian potwierdził to zwłaszcza zaraz po przerwie, kiedy obronił strzał Szewca z rzutu karnego podyktowanego za faul Tomasza Telki na Rafale Szczawińskim. Zaraz potem z boiska wyleciał jeden ze stoperów Stali Pavlo Stadnicki. Po tej sytuacji przewaga gospodarzy była zdecydowana.

Niestey skuteczność zawodziła na całej linii. Tym razem kolejne sytuacje partaczył Mateusz Jędryas. W 75. minucie z kilku metrów trafił najpierw w bramkarza, a gdy ten już był bezradny dobitkę wybronił stojący w bramce Carlos. Unię mógł w końcówce skarcić Kamil Dydo, ale Zastawny znów się wykazał.

UNIA NOWA SARZYNA - STAL KRAŚNIK 1-1 (1-1)

0-1 Danielak (4, po kontrze Ryczka), 1-1 Lebioda (11).

Składy z notami dla piłkarzy i sędziego oraz wypowiedzi trenerów w poniedziałkowym stadionie