Energa Basket Liga. Miasto Szkła wyraźnie przegrało u siebie z drużyną Polskiego Cukru Toruń [WIDEO]

Micz
Tomasz Jefimow
W meczu inaugurującym 18. kolejkę Miasto Szkła Krosno przegrało u siebie 76:91 z Polskim Cukrem Toruń. Wicelider tabeli nie pozostawił złudzeń gospodarzom.

Goście już na początku spotkania ostro ruszyli do ataku i w efekcie w pierwszej kwarcie wypracowali sobie przewagę 13 punktów. Później właściwie Polski Cukier kontrolował sytuację, bo miejscowi nie byli w stanie zmniejszyć dystansu. Goście znowu mocno uderzyli w kwarcie trzeciej, kiedy to ich przewaga jeszcze bardziej wzrosła. Czwarta więc była już właściwie tylko formalnością i mecz zakończył się pewną wygraną drużyny z Torunia.

Wśród gości wyróżniał się z pewnością Cheikh Mbodj, który zdobył 20 punktów i zaliczył 7 zbiórek. W krośnieńskiej ekipie najbardziej widoczny był Pinkston, który zdobył 21 punktów.

Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 76:91

Kwarty: 16:29, 20:19, 14:22, 26:21.

Miasto Szkła: Oczkowicz 0, Lejasmeiers 11, Alexis 10, Pinkston 21, Jakóbczyk 6 oraz Grochowski 2, Mustapić 15, Sroka 11, Pogoda 0. Trener Kamil Piechucki.

Polski Cukier: Cosey 3, Cel 7, Wiśniewski 15, Mbodj 20, Gruszecki 2, Krefft 4, Śnieg 10, Sulima 7, Diduszko 13, Perka 10. Trener Dejan Mihevc.