Eliminacje mistrzostw Europy do 23 lat. Polska drugi raz wygrywa z Estonią. Tym razem w Stalowej Woli. Gol Michała Rakoczego

Marcin Jastrzębski
od 16 lat
Reprezentanci Polski do 21 lat pokonali w meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwników z Estonii. Mecz był jednostronny, a wynik otworzył były zawodnik UKS-u „6” Jasło – Michał Rakoczy. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych w grupie eliminacyjnej.

Eliminacje mistrzostw Europy U21. Polska - Estonia 5:0. Zoba...

Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem podkarpackich kibiców. Kilka minut przed jego rozpoczęciem na trybunach pojawił się selekcjoner pierwszej reprezentacji Polski – Michał Probierz. Kilku fanów zrobiło sobie z nim zdjęcie, a potem wszyscy dumnie odśpiewali hymn narodowy.

Co istotne nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola w tym meczu. Do siatki rywali po kombinacyjnej akcji trafił Michał Rakoczy. Asystę przy tej bramce zanotował znany z występów w pierwszym zespole narodowym - Nicola Zalewski.

Pochodzący z Jasła (kiedyś grał w UKS-ie 6 Jasło) piłkarz Cracovii dał komfort biało-czerwonym, którzy szukali szans na kolejne bramki. Wspominany Zalewski kilka minut później zdecydował się na indywidualną akcję. Zakończył ją skutecznym strzałem obok bezradnego bramkarza Estonii.

Chwilę przed przerwą Polacy podwyższyli na 3:0. Tym razem po rozklepaniu obrony Estonii przed szansą stanął Kajetan Szmyt. Uderzył mocno, bramkarzowi prawie udało się sparować piłkę. Szybko dopadł do niej jednak Filip Szymczak i z metra skierował ją do siatki. Polacy zdążyli przed przerwą mogli strzelić jeszcze jedną bramkę. Szmyt jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz rywali wyczuł jego intencje.

Niespełna kwadrans po zmianie stron Filip Szymczak zdobył czwartą bramkę dla biało-czerwonych. Asystował przy tym golu Mateusz Łęgowski. Świetnie, tuz po wejściu na boisku, zareklamował się Tomasz Pieńko, zmiennik Michała Rakoczego. Polacy 8 minut przed końcem nie wykorzystali drugiego rzutu karnego. Tym razem pechowym egzekutorem był Szymon Włodarczyk.

Polska – Estonia 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Rakoczy 8, 2:0 Zalewski 22, 3:0 Szymczak 44, 4:0 Szymczak 59, 5:0 Pieńo 72.

Polska: Tobiasz – Mosór, Bajger, Lipkowski – Szmyt (62 Włodarczyk), Łęgowski, Zalewski, Rakoczy (71 Pieńko), Marchwiński (46 Biegański), Pyrka (46 Marczuk) – Szymczak (62 Buksa). Trener Adam Majewski.

Estonia: Kivila – Hussar, Liit, Sotsugov, Palumets, Kuraksin, Vassiljev, Sapovalov, Mihhailov, Tammik, Luts. Trener Sander Post.