Dwa srebrne medale w dwa dni. Piłkarskie Nadzieje z Mielca na międzynarodowych turniejach [ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński
W hali OWiR w Cmolasie odbyły się dwa międzynarodowe turnieje piłki nożnej dla roczników 2008 i 2007. Drużyny Piłkarskich Nadziei z Mielca oba turnieje zakończyły ze srebrnymi medalami.

Do Cmolasu zjechały drużyny ze Słowacji, Radomia, Rzeszowa, Rytwian, Dębicy i z Mielca. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Mielecka drużyna w gronie ośmiu zespołów zajęła drugie miejsce. W niedzielnym turnieju Tarapata Cup zwyciężyła drużyna Lech Poznań Football Academy, która w ostatnim bardzo emocjonującym spotkaniu wygrała z mieleckimi „Orłami” 4:3.

Z kolei w sobotę odbył się turniej pod patronatem Wiesława Lady wiceprezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Tu również mielczanie pod wodzą trenera Jacka Juwy zajęli drugie miejsce. Zwyciężyła Siarka Tarnobrzeg, a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Stali Rzeszów.

Organizatorzy jak co roku zadbali o wyróżnienie najlepszych zawodników poszczególnych drużyn nagrodami rzeczowymi oraz statuetkami. Uhonorowano również najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza turnieju. Przyznano także nagrodę „fair play”. Nie zabrakło pucharów dla każdej z drużyn oraz medali i upominków dla wszystkich uczestników.

Mieczysław Golba: Sąd nie dał wiary Kazimierzowi Greniowi [STADION]