Derby Rzeszowa. Resovia lepsza od Stali Sandeco!

Resovia zasłużenie wygrała 41. derby Rzeszowa. Gospodarze w I połowie mieli wprawdzie chwilami pod górkę, ale przetrzymali je, po czym przeszli do konkretów pod bramką gości..
Derby dla ResoviiResovia pokonala Stal 3:1

Derby dla Resovii

Mecz lepiej rozpoczęły "pasiaki" i gdyby Rafał Zawiślan zdecydował się na strzał z półobrotu mógł otworzyć wynik. Po 10 minutach rozpoczął się najlepszy okres Stali. Dzięki presingowi przechwytywała wiele piłek, na długie chwile przenosiła ciężar gry na połowę Resovii. Wiele z tego jednak nie wynikało. Marcin Pietryka w wielkich opałach nie bywał.

W trudnym momencie Resovia... strzeliła gola. Oskar Fryc posłał wrzutkę za linię obrońców, Rafał Zawiślan wyszedł w tempo, strzelił wprawdzie w nogi wychodzącego z bramki Tomasza Wróbla, Sebastian Hajduk dopadł do odbitej futbolówki i precyzyjnie przymierzył na długi słupek.
A zaraz po rozpoczęciu II połowy stalowcy otrzymali kolejny cios. Szarżującego Piotra Kamińskiego zatrzymał nieprzepisowo Krzysztof Hus.

- Mogę się założyć, że karnego nie było - zarzekał się Czesław Palik, coach Stali, twierdząc, że boczny sygnalizował spalonego, a faul zdarzył się przed szesnastką.

- Sędzia obejrzał nagranie sytuacji i faul został popełniony na linii pola karnego. Więc karny raczej był - wyjaśniał popularny "Kamyk".

Jedenastkę po profesorsku wykonał Marek Kusiak i pewnie trafił do celu obok słupka.
Stal wróciła do gry. Wojciech Krauze urwał się na prawym skrzydle, dośrodkował na 5 metr, a Ireneusz Gryboś główką, zwieńczył wszystko główką z pozycji niemal leżącej. Spodziewane pójście za ciosem stalowców nie nastąpiło. Mając w środku pola Kamila Walaszczyka, "pasiaki" nie pozwalały się przyprzeć do muru.
Po kilkunastu minutach było po meczu. W roli głównej wystąpił "Wala", który popisowo wykonał rzut wolny, nadając piłce solidna rotację.
Stal niby nie rezygnowała, ale jedynie biła głową w mur. Było jasne, że obowiązujące od roku hasło "Resovia pany", nadal będzie w Rzeszowie aktualne.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.

RESOVIA - STAL SANDECO RZESZÓW 3-1 (1-0)
1-0 Hajduk (41, dobitka strzału Zawiślana), 2-0 Kusiak (49, karny, po faulu Husa na Kamińskim), 2-1 Gryboś (61, głową, po centrze Krauzego), 3-1 Walaszczyk (78, wolny)
RESOVIA: Pietryka - Kozubek, Kusiak, Bogacz, Szkolnik - Zawiślan (60. Piątkowski), Fryc, Morawski (46. Walaszczyk), Turczyn (90. Łanucha) - Hajduk, Kantor (37. Kamiński).
STAL: Wróbel - Hus, Tomasik, Duda, Chałas - Krauze (81. Udoudo), Kiema, Kloc, Majda (50. Sikorski) - Wójcik, Gryboś.

SĘDZIOWAŁ: Artur Ciecierski (Warszawa). ŻÓŁTE KARTKI: Kantor, Bogacz, Szkolnik, Hajduk, Piątkowski, Turczyn - Kiema, Wójcik, Wróbel. WIDZÓW: 4000.