DAF Rzeszów mistrzem Podkarpacia w kategorii dziesięciolatków

Drużyna DAF Rzeszów tuż po zdobyciu mistrzostwa.
Drużyna DAF Rzeszów tuż po zdobyciu mistrzostwa. Archiwum DAF-u
Drużyna DAF Rzeszów zdobyła w hali MOSiR w Łańcucie Młodzieżowe Mistrzostwo Podkarpacia w kategorii U’10. Drugie miejsce Stal Łańcut, a trzecie na podium znalazło się AP Sanok.

- Mecze od samego początku stały na wysokim poziomie i ciężko było wskazać jednego zdecydowanego faworyta – mówi Krzysztof Hus, trener rzeszowskich piłkarzy.

Po wygraniu turnieju eliminacyjnego tydzień wcześniej w Błażowej, Akademia rozegrała trzy mecze w grupie, pokonując Stal Łańcut i AP Stalową Wolę po 1:0 oraz ulegając JKS Jarosław 1:2. Rzeszowianie zajęli pierwsze miejsce w grupie. W półfinale pokonali AP Sanok 2:1, a w finale ponownie zmierzył się ze Stalą Łańcut, zwyciężając tym razem 3:1.

Klasyfikacja końcowa: 1. DAF - Dziecięca Akademia Futbolu Rzeszów, 2. Szkółka Piłkarska ŁKS Stal Łańcut, 3. Akademia Piłkarska Sanok, 4. Piłkarskie Nadzieje Mielec, 5. JKS Jarosław, 6. Football Academy Oleszyce, 7. Klub Sportowy Ekoball Sanok, 8. Akademia Piłkarska Stalowa Wola.