Cztery medale sumoków z Lubziny

bum
Radość z medalu zawodniczki i trenera jest jak najbardziej zrozumiała
Radość z medalu zawodniczki i trenera jest jak najbardziej zrozumiała Archiwum klubu
Bardzo bobrze zaprezentowali się zawodnicy LUKS Lubzina podczas zakończonych 23 kwietnia w Tbilisi (Gruzja) Mistrzostw Europy młodzieżowców i seniorów w sumo. Nasi sportowcy zdobyli 4 medale.

W grupie młodzieżowców U-21 brązowe medale zdobyli: Sylwia Kamińska, Sara Rejniak i Przemysław Kubisztal; wszyscy w kategorii do 60kg. Miejsca pozostałych zawodników: 70 kg - Hubert Deborowski, 7 m; 85 kg - Rafał Głodek - 9 m; U-23 70 kg - Marcin Ziarnik - 7 miejsce.

W grupie seniorów Magdalena Macios zdobyła złoty medal w kategorii do 65 kg oraz została uznana najlepszą zawodniczką tych mistrzostw. W drodze do upragnionego złota (poprzednie trzy mistrzostwa bez medalu) pokonała utytułowaną Darię Ibragimową z Rosji (mistrzyni świata z przed dwóch lat z Osaki, wicemistrzyni świata z ubiegłego roku z Ułan-Bator), Fruzsinę Forgo z Węgier (ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Świata z Ułan-Bator), w półfinale wygrała z Izabelą Hristową z Bułgarii a w finale spotkała się z reprezentantką Polski - Moniką Sibą.