Ćwierćfinał Salming Ekstraligi unihokeja. Wilki Sanok ponownie lepsze od Fenomenu Babimost. O medal zagrają w Rzeszowie!

Waldemar Mazgaj
Wilki w drugim sezonie gry w elicie już zagrają o medale.
Wilki w drugim sezonie gry w elicie już zagrają o medale. Tomasz Sowa
Po wygranej 6:5 w Sanoku Wilki ograły także 6:5 Fenomen w Babimoście. Sanoczanie z gry o medale wyeliminowali faworyta z ziemi lubuskiej. O medal – złoty lub brązowy – zagrają 21 kwietnia w... Rzeszowie

UKS Fenomen Babimost – Bieszczady24.pl Wilki Sanok 5:6

Stan play-off (do 2 wygranych): 0-2.
Tercje:
0:3, 2:2, 3:1.

Bramki: Łyskawa 35 minuta (asysta: Łukaszewski), Korpan 38 (Łukaszewski), Malasiewicz 41 w przewadze (Kuhnke), Szefner 48 (Łukaszewski), Łukaszewski 54 (Szefner) – Ambicki 6 (Sawicki), Sawicki 7, Sujkowski 20 i 39, Januszczak 37 (Sawicki), Struzik 52.

Skład Wilków: Krzysztof Kopeć – Leś, Rudy, Ambicki, Sołowski, Strużik, Dudek, Kocur, P. Sokołowski, Sujkowski, Januszczak, Bomba, Cęgiel, Sawicki, Kot. Trener Tomasz Sokołowski.

Strzały: 20–20. Kary: 4 – 8 minut. Widzów 463.

„Tak wyglądają dzisiaj najszcześliwsi ludzie na świecie!!! Tak wyglądają dumne Wilki bez skulonego ogona!” – napisał sanocki klub na swoim fajpejdżu po wygranej w Babimoście.

„Pierwszy raz w historii Sanoka, już w drugim sezonie Wilków na unihokejowych parkietach, nasz zespół zameldował się w najlepszej czwórce Salming Ekstraligi mężczyzn! „To dla nas nieprawdopodobny wręcz sukces i ogromne szczęście!: – dodawały Wilki.

Nasza ekipa ćwierćfinałową rywalizację potraktowała bardzo poważnie i w prawie 700-kilometrową trasę pojechała dzień wcześniej, na dodatek w bardzo komfortowych warunkach autobusem partnera, firmy Transgaz Travel a w dniu meczu zapoznała się jeszcze z halą na południowym treningu.

Na dodatek sanoczanie przygotowali niespodziankę w składzie. Korzystając przerwy w ligowym terminarzu hokeistów GKS-u Katowice (ta ekipa w ćwierćfinale play-off rozprawiła się 4-0 z Orlikiem Opole) Wilki zaprosiły do gry wychowanka KH Sanok Radosława Sawickiego, który ma na koncie nawet występy w pierwszej reprezentacji. Ten zrobił różnicę, o czym świadczą gol oraz dwie asysty i wybór na MVP meczu.

Zespół z Sanoka w hali faworyta nie zamierzał się tylko bronić. Już po pierwszej tercji praktycznie był w niebie, prowadząc 3:0. W drugiej odsłonie nie pozwolił się nadto zbliżyć rywalom, ale na 13 minut przed końcem Fenomen miał już kontakt. Chwilę później odpowiedział jednak Maciej Struzik i mimo kolejnej kontaktowej bramki goście utrzymali przewagę, także dzięki świetniej postawie Krzysztofa Kopcia, który obronił aż 15 uderzeń rywali.

W półfinale mistrzostw Polski rywalem Wilków będą Górale Nowy Targ, którzy po wygranej 10:8 w Łodzi w drugim meczu u siebie ograli UKS Nową Łódź 11:3.

Pierwszy mecz w sobotę 17 marca o godzinie 18 w Sanoku, drugi i ew. trzeci 7-8 kwietnia w Nowym Targu.

W innych ćwierćfinałach: MUKS Zielonka – Wiatr Ludźmierz 8:2 i 8:4 (w play-off: 2-1), Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Olimpia Łochów 9:3 (2-0). Więc w drugim półfinale MUKS Zielonka zmierzy się z Gorący Potok Szarotką Nowy Targ.

Super Finał Unihokeja 2018 odbędzie się w Rzeszowie w obiekcie Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej.
Organizację dostał Klub Uczelniay Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Rzeszowskiej. Mecze o brąz oraz złoto Ekstraligi Kobiet i Mężczyzn odbędą się w hali przy ul. Poznańskiej 2A.

Harmonogram Super Finału Unihokeja 2018 (21.04.2018 r.):godz. 11.00 - mecz o III miejsce Salming Ekstraligi Kobiet