Ciarko PBS Bank wygrywa w Oświęcimiu na pożegnanie trenerów

MJ
Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pewnie pokonali na wyjeździe Aksam Unię Oświęcim 6-1. Był to ostatni mecz ekipy z Sanoka pod wodzą trenerów Tomasza Demkowicza i Marcina Ćwikły.

Niedzielny mecz w Oświęcimu, sanoczanie rozpoczęli idealnie. Rafał Ćwikła dobijał swój strzał już w drugiej minucie meczu i Ciarko od tej pory mogło grać nieco spokojniej. Unia jednak narzuciła szybkie tempo gry. Sporo pracy miał John Murray.

Pod koniec I tercji karę meczu otrzymał Martin Richter, pierwsza odsłona zakończyła się dla Ciarko szczęśliwie. Drugą sanoczanie rozpoczęli solidnie i po trafieniu Pociechy cieszyli się z drugiego trafienia. Unia w zamieszaniu zdobyła kontaktową bramkę, ale później kolejne trafienia zapisywali sanoczanie, którzy grali jak natchnieni.

Aksam Unia Oświęcim - Ciarko PBS Bank KH Sanok 1-6 (0-1, 1-2, 0-3)

1-6 Pociecha (56, Mahbod).

Ciarko: Murray - Richter, Besch; Dutka, Pociecha; Rąpała, Milovanovic; Dolny, Kloz - Sinagl, Zapała, Vozdecky; Mermer, Mahbod, Kostecki; Biały, Ćwikła, Strzyżowski oraz Wilusz i H. Demkowicz. Trener Tomasz Demkowicz.

Unia: Fikrt - Połącarz, Jakes; Gabris, Gabryś; Kasperczyk, Piekarski; Ciura, Różański - Jaros, Tabacek, Wojtarowicz; Tvdron, Dornic, Barnika, Kalinowski, Bepierszcz, Piotrowicz; Modrzejewski, Stachura, Adamus. Trener Peter Mikula.

Sędziował Molenda (Sosnowiec). Kary: 16 - 48 minut (kara meczu Richter). Widzów 2 000.