Centralna Liga Juniorów. Stal Mielec przegrała z Cracovią, a Karpaty Krosno uległy Hutnikowi Kraków

kz
Krzysztof Kapica
Kraków nie był gościnny dla naszych drużyn grających w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Stal Mielec przegrała z Cracovią, a Karpaty Krosno z Hutnikiem.

Cracovia - Stal Mielec 2:0 (0:0)

Bramki: Łuczyk 65-karny, Konieczny 75.

Stal: Kowalczuk - Czajkowski, Cyganowski, Osuch, Lewandowski, Siembab (46 Jaskot), Wójcik, Ryba, Skupiński, Lorenc (46 Szczurek), Bajorek. Trenerzy Sebastian Ryguła i Jacek Cyganowski.

- Nie mieliśmy szczęścia w tym spotkaniu - przyznaje szczerze trener Jacek Cyganowski.

- Mieliśmy swoją okazję, której nie wykorzystaliśmy, ale trudno, zdarza się. My gramy właściwie samym rocznikiem 2005 i dla tych chłopców to na pewno jest przeskok i też trzeba to brać pod uwagę przy ocenie i analizie naszej gry. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że nie przestraszyliśmy się przeciwnika, podeszliśmy w pełni skoncentrowani - relacjonuje trener Stali Mielec.

- Szkoda na pewno straconej bramki na 0:1 z rzutu karnego. Moim zdaniem był on problematyczny i sędzia wcale nie musiał wskazywać na „wapno” - dodał.

W następnej kolejce mielczanie zagrają z Koroną Kielce, która przegrała w weekend z Wisłą Kraków.

Hutnik Kraków - Karpaty Krosno 3:1 (2:0)

Bramki: Kogut 13, 38, Zębala 68 - Głód 72.

Karpaty: Cecuła - Zarzyka, Ryczak (60 Zygmunt), Białogłowicz (85 Szczęsny), Telega, Dybuś (46 Kozłowski), Smoleń, Słowik, Bolanowski (60 Korzeniowski), Płocica (46 Mucha), Głód. Trener Piotr Hajduk.

Również zawodnicy Karpat Krosno w podróż powrotną z Krakowa ruszali w minorowych nastrojach. Wynik meczu wymknął im się spod kontroli tak naprawdę już w pierwszej połowie, gdy tracili bramki w 13 i 38 minucie meczu.

Oczywiście nie zabrakło im ambicji, woli walki i chęci odrobienia strat, ale przeciwnik tego dnia był po prostu za mocny. W drugiej połowie na bramkę Hutnika honorowym trafieniem odpowiedział Konrad Głód.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Motor Lublin - TOP 54 Biała Podlaska 1:0 (0:0) Donda 78

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:4 (1:1) Głowacki 1, Kralka 54 - Sarga 45, Zębala 57, Tokarczyk 90, Stanek 90

Szymon Grabowski, trener Apklan Resovii: Gdyby trybun nie było za nami, to derby mogły potoczyć się inaczej [STADION]