Centralna Liga Juniorów: Stal Mielec przegrała u siebie z Resovią [ZDJĘCIA]

KZ, luci
W pierwszej rewanżowej kolejce Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 Stal Mielec przegrała u siebie z Resovią 0:1. Kuba Zegarliński
Resovia pokonała na wyjeździe Stal Mielec w meczu 8 kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17. To pierwsza wygrana rzeszowian z tym rywalem od wielu lat. Bez punktów w tej kolejce Resovia U15.

U17

Stal Mielec – SMS Resovia 0:1 (0:1)

Bramki: Usarz 5.

Stal: Dudek – Mazur, Bakowski (75 Sztuka), Guca, Ofiara (65 Dziedzic), Chmielowiec, Woś, Mucha (65 Szumilas), Kramarz, Maj, Bajorek. Trener Damian Skiba.

Resovia: Siryk – Eker (60 Fluda), Mroziński, Drozd, Szymański, Cholewa (75 Grabowski), Kałaska, Szymkiewicz (75 Malinowski), Bomba (60 Wolański), Sikorski, Usarz (85 Golec). Trener Adam Bukała.

- Pod względem szkoleniowym był to bardzo dobry mecz dla obu drużyn. Nie było kopania w przód, tylko gra w piłkę. A wynik? Z sytuacji boiskowych mogłyby być wyższy z lekkim wskazaniem na nas – skomentował to spotkanie Adam Bukała, trener Resovii.
Rzeszowianie szybko objęli prowadzenie po akcji Jakuba Kałaski, który wyłożył piłkę Sebatianowi Usarzowi, a ten z 16 metrów pokonał bramkarza rywali. Do przerwy oba zespoły miały po dwie sytuacje bramkowe, ale brakowało skuteczności. Po zmianie stron Usarz przegrał pojedynek sam z bramkarzem Stali. W końcówce mielczanie mieli piłkę meczową, ale Kramarz również przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

- To zwycięstwo bardzo smakuje, bo od pierwszej gimnazjum potykamy się z Mielcem i nie pamiętam żebyśmy wygrali. Jesienią pokonali nas dwa razy. Mieliśmy już taki kompleks Stali Mielec – dodał trener Bukała.

- Jest niedosyt, bo mieliśmy okazje bramkowe zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Zabrakło w składzie dwóch podstawowych graczy, którzy wnoszą dużo do zespołu – powiedział Damian Skiba, trener Stali.

POZOSTAŁE WYNIKI: Podgórze Kraków – Wisła Kraków 1:1, Motor Lublin – Korona Kielce 0:0, BKS Lublin – Cracovia 0:1.

W nast. meczu (1-2 maja): Resovia – Motor, Cracovia - Stal.

U15

SMS Resovia – AP 21 Kraków 1:3 (0:0)

Bramka: Bąk 60.

Resovia: Stodolak – Ogórek, Wójcikowski (70 Panasiuk), Faron, Ostrowski, Bąk, Podgórski (65 Sikora), W. Łuczyk, Niedziałkowski, Szymański (65 Maćkowiak), Wilk. Trener Artur Łuczyk.

Pierwsza połowa toczyła się z niewielką przewagą gości, ale to Resovia miała więcej sytuacji bramkowych. Niestety ani Szymański, ani Niedziałkowski ich nie wykorzystali. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście, ale Resovii udało się wyrównać. Ładny strzał niemal z linii końcowej Bąka dał wyrównanie. Z remisu gospodarze jednak cieszyli się bardzo krótko. Dwie szybkie bramki rywali z Krakowa podcięły miejscowym skrzydła.

POZOSTAŁE WYNIKI: TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 0:2, Wisła Kraków – Górnik Łęczna 2:0, Cracovia – KKP Korona Kielce 0:1.

W nast. meczu (1 maja): Resovia – Cracovia.