Juniorzy Stali Mielec dopisali do swojego skromnego dorobku kolejny punkt. Przemeblowana Resovia wróciła z Łodzi na tarczy.

STAL MIELEC - ŁKS ŁÓDŹ 1:1 (0:1)

Bramki: Drożdżal 56 – Jaworski 10.

Stal: Strączek – Bawor żk, Drożdzal żk, Pańtak, Woźniak – Stypa (83 Sobczyk), Misztal, Zygmunt, Stec żk - Urbaniak, Rak żk (75 Baran). Trener Damian Skiba.

Stal, z trzema nowymi zawodnikami w składzie: Rafał Strączek z JKS-u Jarosław, Bartosz Pańtak (Piast Gliwice CLJ) i Kamil Woźniak (Hutnik Kraków), przespała pierwszą połowę. ŁKS zakończył jedną ze swoich akcji skutecznym strzałem. Nasi przycisnęli rywala po zmianie stron. Damian Bawor wyrzucił piłkę z autu, niepotrzebnie wyszedł golkiper gości i Rafał Drożdżal głową wyrównał. Nasi przejęli inicjatywę, mieli kolejne okazje.

- Po ostatnim gwizdku czuliśmy spory niedosyt, ale nie załamujemy rąk. Trzeba nadal szukać punktów – mówi Damian Skiba, trener Stali, który pracuje pod presją. Mielczanie muszą grać efektywnie bo wciąż są w strefie spadkowe.

UKS SMS ŁÓDŹ – RESOVIA 4:2 (1:1)

Bramki: Wolinowski 45, Maćczak 62, 67, 89 - Antonik 3, Feret 83.

Resovia: Pyka – Geniec (45 Cynar), Pikuła, Gralec żk, Buksa – Michalik, Obłoza, Gogola żk, Pałka (67 Kądziołka) – Twardowski (67 Feret), Antonik (75 Pikiel). Trener Dariusz Jęczkowski.

Resovia, bez 7 podstawowych zawodników. Kowal, Rokita, Salwach, Guzek, Smoleń i Socha są kontuzjowani, a Pelc był potrzebny pierwszemu zespołowi, dobrze zaczęła, bo kontrę skutecznym strzałem zakończył Kamil Antonik. Kilka minut później „Bandit” wypracował karnego, ale Piotr Gogola nie zmienił go na bramkę. Miejscowi wyrównali tuż przed przerwą, a w II połowie hattricka zanotował Bartłomiej Maćczak. Z niezłej strony pokazał się pozyskany ze Stali Stalowa Wola - Bartłomiej Pałka.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona - Polonia 3:2, Wisła - Znicz 1:1, Jagiellonia Białystok - Progres Kraków 6:0, GKS Bełchatów - Motor Lublin 1:4. Mecze TOP 54 Biała P. - Neptun Końskie i Legia - Cracovia zostały przełożone