Centrala Liga Juniorów: Resovia traci zwycięstwo w ostatniej akcji meczu, bezbramkowy remis Siarki z rywalem w walce o utrzymanie

Karol Pieniążek
Młodzi piłkarze Siarki (na żółto) potrzebują punktów do utrzymania.
Młodzi piłkarze Siarki (na żółto) potrzebują punktów do utrzymania. Marcin Radzimowski
Za nami kolejny emocjonujący weekend z udziałem naszych młodych piłkarzy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

CLJ – U17:

Prawdziwy rollercoaster odbył się na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie, gdzie Resovia podejmowała AKS SMS Łódź. Rzeszowianie źle weszli w mecz i szybko stracili pierwszą bramkę. Jednak z minuty na minutę przewaga gospodarzy rosła, co skutkowało dwoma bramkami w drugiej części spotkania, z czego drugi z nich strzelony w 89. minucie. Niestety, w ostatniej minucie czasu doliczonego to goście z Łodzi wykorzystali dekoncentrację rywali i doprowadzili do wyrównania.

Stal, dzięki podziale punktów w Warszawie z tamtejszą Varsovią, traci już tylko jeden punkt do miejsca gwarantującego utrzymanie. Dla Rzeszowian był to trzeci z rzędu mecz bez porażki, a trener biało-niebieskich po raz kolejny popisał się instynktem trenerskim, wprowadzając zawodnika, który trafia chwilę później do bramki rywali.

PZU SMS Resovia Rzeszów - AKS SMS Łódź 2:2 (0:1)

Bramki: Cieślak 67, Simmert 89 – 9, 90+4

Resovia: Dziurgot – A. Zięba, Zybała, Mruk, Drelicharz, Bobowski, Bryk, Piątek (68 Łuczejko), Bigosiński (80 Pieprzowski), Cieślak (75 Simmert), Kotecki (56 Urbański). Trener: Roland Kowalczyk.

Escola Varsovia Warszawa – Stal Rzeszów 1:1 (0:0)

Bramka: Salamon.

Stal: Chrapusta - Płonka, Synoś, Rak, Mazur, Kierys (85 Wnęczak), Bartkowiak (62 Salamon), Serwiński (80 Sędzimir), Łuczko, Dworak (46 Urbaniak), Plichta (77 Koczera). Trener: Bartosz Stępień.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła P. - Podlasie 3:0 Rajkowski, Leśniewski dwie; Korona – Legia 3:2 Aszklar, Błaszczyk, Rożek - Kosiorek, Busz; ŁKS - Wisła K. 2:4 Siwek, Zawadzki – Woyna-Orlewicz dwie, Kuziemka, Jania; Jagiellonia – Motor 2:0 Moćkun, Chilmon; Polonia – Hutnik 1:1; Cracovia – Widzew 7:3.

CLJ – U15:

Siarka w mogła zapewnić sobie spokojne utrzymanie, lecz nie udokumentowała swojej przewagi na boisku.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze. Młodych zawodników Siarki czekają spotkania z dwoma krakowskimi zespołami - Hutnikiem i Cracovią, a bezpośredni rywale w walce o utrzymanie – Korona i Sandecja w następnej kolejce zagrają między sobą. Na tą chwilę Siarka jest dwa miejsca nad strefą spadkową z jednym punktem przewagi.

Mecz Stali Rzeszów z KKP Koroną Kielce został przełożony na 15 listopada.

Siarka Tarnobrzeg – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Siarka: Cymerys – Gurdak, Bolka, Piętowski, Drobiazg, Fietko, Paterek, Podkowa, Zając, Witek, Tyniec. Trener: Łukasz Wilk.

Stal Rzeszów - KKP Korona Kielce (przełożony na 15.11)
POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła - Cracovia 1:2; Górnik - Hutnik 0:0.