Brydż. Wygrywali nasi, ale w innych barwach

luci
W Rzeszowie w weekend rywalizowała brydżowa elita.
W Rzeszowie w weekend rywalizowała brydżowa elita. Krzysztof Kapica
Przemysław Zawada z grupą Zawada wygrał Mistrzostwa Polski Teamów BAM 2015. Zawody te były częścią Rzeszowskiego Mityngu Brydżowego.

Na tegoroczny mityng składały się trzy imprezy. Oprócz mistrzostw teamów odbył się Turniej Par o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa oraz Budimex Grand Prix Polski o Puchar Rektora UR.

Wśród teamów wygrał wspomniany Zawada ze Śląska. Lider grupy - pan Przemysław - to jednak człowiek z Rzeszowa, w drużynie Elektromon- tażu występuje m.in. jego syn Jakub. Młodszy z Zawadów jednak do finału nie wszedł i wraz ze swoją grupą uplasował się poza pierwszą dziesiątką. Na podium znalazł się za to inny zawodnik rodem z Podkarpacia - Krzysztof Martens, który wraz ze swoją ekipą z Kalisza był trzeci.

Elektromontaż porażkę w rywalizacji teamów powetował sobie nieco w turnieju par. Jakub Zawada i Jacek Znami- rowski (wynik 62,06%) ulegli jedynie poznanianom - Ewie Miszewskiej i Apolinaremu Kowalskiemu (64,92%). Niestety, zawodników z Podkarpacia zabrakło w najbardziej prestiżowym turnieju - Budimex GPP. Wygrali go młodzi krakowianie Marcin Bojarski i Maksymilian Chodacki (60,99%).