Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Błękitni rozpoczęli od mocnego uderzenia. Krośnianie mieli...

Błękitni Ropczyce pokonali Karpaty Krosno [ZDJĘCIA]

Błękitni Ropczyce - Karpaty Krosno 3:1.

Błękitni rozpoczęli od mocnego uderzenia. Krośnianie mieli problem z przyjęciem serwisu byłego zawodnika Karpat Szymona Pałki. Punktował blok Ropczyc, przebić nie mógł się nawet Tomasz Gadzała. Coraz większa przewaga zniechęciła do walki „karpaciarzy”, którzy w końcówce tej partii zaprezentowali jednak kilka ładnych ataków ze środka. Sygnał do walki w II secie dał środowy Robert Książkiewicz Ta partia była zdecydowanie bardziej wyrównana i emocjonująca. W decydującym etapie rywalizacji, Karpaty znalazły sposób na zgubienie bloku Błękitnych. Punktował na skrzydle Krystian Lisowski, a swoją „armatę” na zagrywce odpalił Tomasz Gadzała. Krośnianie złapali luz w rozegraniu. Seta skończył atakiem ze środka Dariusz Zborowski. Trzecia partia do czasu układała się po myśli krośnian. Błękitni musieli gonić wynik, ale opłaciła się im cierpliwość. Siatkarze Karpat dość niespodziewanie w samej końcówce dali się nadziać na dwa bloki na środku siatki, które zdecydowały o wygranej miejscowych. To był kluczowy moment tego meczu.
Czwarty set ewidentnie uciekał Karpatom. 8:4, 13:9, 15:11 – tak rosła przewaga Błękitnych. Po plasie Palki było już 22:18, ale końcówka nie była nudna. Znów radę dali środkowi Błękitnych.

Nowa stacja paliw MOYA w Ostrowcu Świętokrzyskim – mega promocje na start!