Bilard. Brąz dla zawodniczki z Dębicy

Izabela Łącka (z lewej) stanęła na najniższym stopniu podium, Oliwia Czurpyńska na najwyższym. Krzysztof Kapica
Izabela Łącka (Pino Dębica) zdobyła w kończących się Kielcach Mistrzostwa Polski w pool bilard brązowy medal. Sukces odniosła w odmianie 9-bil.

Rutynowana zawodniczka dotarła do półfinału, gdzie uległa 3:6 Oliwii Czupryńskiej (Nosan Kielce). W finale nastolatka z Kielc pokonała 6:4 Ewę Bąk (IKS Tarnów).

5 miejsce wywalczyła Sylwia Ząbek, koleżanka klubowa Izy, siódma była Karolina Pikul (Oskar Stalowa Wola), a dziewiąta Kinga Stawarz (Ósemka Rzeszów). U mężczyzn mistrzem został Marek Kudlik (Metal Fach Sokółka), który w finale wygrał 9:7 z Wojciechem Szewczykiem (Konsalnet Warszawa).

Jak już informowaliśmy w odmianie 8-bil złoto zdobyła Pikul (wychowanka Ósemki w finale ograła 5:2 Czupryńską). W piątek zostaną rozdane medale w ostatniej odmianie, 10-bil.

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.