Bardzo dobre rezultaty IKS Jezioro Tarnobrzeg na zawodach w Krakowie (ZDJĘCIA)

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
Ekipa IKS Jezioro Tarnobrzeg przywiozła z Krakowa łącznie pięć medali, w tym trzy złote archiwum klubu
W Krakowie rozegrano 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg pod opieką trenera Pawła Matusiaka w zawodach tych wywalczyli pięć medali (trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy).

W klasie łączonej 2-3 wózki mężczyzn Maciej Nalepka po 3:0 pokonał kolegę z IKS-u Piotra Sokalskiego, Marka Szafrańca (SIKS Silesja Katowice) i w półfinale Ryszarda Papisa (KSN Start Warszawa). W finale po zaciętym meczu wygrał 3:1 (12:10, 11:6, 10:12, 12:10) z Mariuszem Czerwińskim (Start Radom) i zdobył złoty medal. W klasie tej Janusz Chamot zajął piąte miejsce, a Piotr Sokalski był szósty.

Świetny występ ponownie odnotował Paweł Mazuryk, który wygrał klasę 8 mężczyzn. Z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (11:7, 11:9, 11:8) Piotra Goniowskiego (Gmina Strzelce Opolskie), w półfinale ograł 3:0 (11:8, 11:5, 11:7) Macieja Połuboczko (Start Szczecin). W finale z kolei wygrał 3:1 (7:11, 11:5, 11:9, 11:5) z Pawłem Jabłońskim (KS Bronowianka Kraków) i zdobył złoty medal.

Kolejne świetne zawody w klasie 10 mężczyzn rozegrał Paweł Włodyka, wygrał te klasę i przywiózł złoty medal. Po wyjściu z fazy grupowej z pierwszego miejsca, a w ćwierćfinale miał wolny los. W półfinale pokonał 3:0 (11:6, 11:4, 11:6) Michała Czarnego (Start Katowice). W finale bez problemu ograł 3:0 (11:2, 11:5, 11:9) ograł Krystiana Spilaszka (IKS AWF Warszawa).

W klasie 9 mężczyzn Dawid Sowa wygrał fazę grupową. W ćwierćfinale ograł 3:1 (11:7, 11:8, 10:12, 11:8) Benedykta Mąkosę (Start Radom). W półfinale pokonał 3:0 (11:9, 11:3, 11:5) Andrzeja Matląga (Start Gorzów Wielkopolski), natomiast w finale po zaciętym meczu przegrał 2:3 (11:7, 12:10, 7:11, 4:11, 8:11) z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa) i zdobył srebrny medal.

Mateusz Rogowski w klasie 4 wózki mężczyzn w swym pierwszym meczu przegrał 0:3 (3:11, 9:11, 7:11) z Krzysztofem Żyłką byłym zawodnikiem IKS-u obecnie Start Gorzów Wielkopolski.
Następnie uległ 0:3 (5:11, 3:11, 6:11) Michałowi Czułkowi (Start) Skierniewice i pokonał 3:0 (11:7, 11:6, 11:6) zawodnika KSN Start Warszawa, Mariusza Kaniaka, i zdobył brązowy medal.

Paweł Demkowicz występujący w klasie 11 zajął 5 miejsce.Łukasz Delekta w klasie 8 mężczyzn zajął 11 miejsce.

Podsumowując pierwszą cześć sezonu 2021/2022 ekipa tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg osiągnęła świetny wynik 37 medali (14 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych). W trzech turniejach Grand Prix Polski, w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobili 29 medali (11 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych).

Paweł Włodyka dorzucił do tego dorobku cztery medale (dwa złote i dwa srebrne) z turniejów międzynarodowych Pro-Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2021 z Hiszpanii i Pro-Tour SQY PARA TT French Open 2021 z Francji.

Janusz Malarz w swoich występach w zawodach weteranów w kat. 80+ dołożył cztery medale (jeden złoty i trzy brązowe).