AZS Uniwersytet Rzeszowski z klasą zakończył I etap rozgrywek

W akcji Agata Rafałowicz.
W akcji Agata Rafałowicz. Krzysztof Kapica
W ostatniej kolejce fazy zasadniczej AZS Uniwersytet Rzeszowski pokonał Basket Aleksandrów Łódzki 81:57 i zajął 6 miejsce w tabeli I ligi.

Na początek sosnowiczanki

W II fazie gier zespoły z miejsc 5-10 będą grały ze sobą systemem mecz i rewanż (z zaliczeniem gier między sobą z I rundy). W sobotę AZS podejmie JAS. Na koniec sezonu ekipy z miejsc 9-10 spadną do II ligi. Zespoły, które w obu grupach zajęły miejsca utworzą osobną tabelę i powalczą o play off. Awans uzyskają 4, do PLKK awansują 2.

Dawno tego nie było - trener Paweł Lenik miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki. Mecz z Basketem potoczył się tak dobrze, że na parkiecie pojawiła się każda, która została wpisana do protokołu.

- Dziewczyny fajnie się spisały - ocenia coach AZS-u.

Gospodynie idealnie weszły w mecz (16:2), ale Basket, który u siebie wygrał 73:65, nie kapitulował; w II kwarcie zbliżył się na kilka oczek. Długo to jednak nie trwało. Rzeszowianki złapały drugi oddech i kontrolowały mecz. W ostatniej kwarcie po 4 minutach były już pewne swego (69:52).

- W III kwarcie Marta Mistygacz zeszła z boiska, ale to nic groźnego. Ma obity mięsień czwórgłowy - dodał Lenik.

Ciekawie wyglądają statystyki. Szczególnie zaszalała Agata Rafałowicz. Gdyby grano 5 kwartę, rozgrywająca AZS uzyskałaby pewnie podwójną zdobycz cyfrową w 4 rubrykach.

AZS UNIWERSYTET RZESZOWSKI - UKS BASKET ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 81:57 (24:12, 21:21, 16:17, 20:7)

AZS: Rafałowicz 16 (8 zb., 11 as., 4 str., 8 prz.), Mistygacz 11 (1x3), Lelek 10, Oses 7 (5 str., 4 prz.), Wielebnowska 21 (1x3, 11 zb.) oraz Hogendorf 4, K. Wilk 7 (1x3), Kąsek 5 (1x3), Piwowarczyk 0, Szaruga 0. Trener - Paweł Lenik.
UKS: Minczewska 17 (3x3, 4 as., 8 str.), Bednarczyk 5 (1x3, 4 as., 4 str., 4 prz.), Schmidt 11 (1x3), Tomaszewska 7 (4 str., 4 prz.), Canert 10 (8 zb.) oraz Tyczkowska 4, Bączek 3, J. Wilk 0, Włazińska 0. Trener - Dariusz Raczyński.