Awans Unii Nowa Sarzyna do 4 ligi [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
W hicie sezonu lider rozgrywek Unia Nowa Sarzyna pokonała wicelidera z Sokolnik 4:3 i awansowała do 4 ligi.Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie i już 3 min Koselak otworzył wynik spotkania. Napastnik Sokoła otrzymał doskonałe podanie od swojego kolegi i będąc w doskonałej sytuacji umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W 20 min stan rywalizacji został za sprawą Bielaka wyrównany. Zawodnik gospodarzy wykorzystał błąd defensywy Sokoła i pewnym strzałem pokonał Kozieła. W 39 min Szeser wypatrzył Adamczyka, który znakomicie wykorzystał podanie kolegi i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na przerwę drużyny schodziły przy remisowym wyniku. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Filip dograł do nieobstawionego w polu karnym Błajdy a ten celnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Kozieła. Po zmianie stron w 53 min goście ponownie zadali skuteczny cios. Po rzucie wolnym , najwyżej do piłki wyskoczył Farian i strzałem głową pokonał Zurawia. Radość gości trwała niespełna minutę kiedy to bramkę wyrównującą z rzutu karnego strzelił Sarzyński. W 83 min na stadionie zapanowała euforia. Wprowadzony chwilę wcześniej Kwaśnik strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania. Po końcowym gwizdku sędziego radości wśród miejscowych nie było końca a finałem była kąpiel trenera Sroki w pobliskim basenie, którą zafundowali mu zawodnicy. - Obawiałem się tego spotkania – powiedział trener już 4-ligowej Unii, Grzegorz Sroka. - Uczulałem swoich zawodników, aby nie popełniali „głupich” błędów i daliśmy popis jak się nie powinno rozpoczynać meczów tracąc bramkę w pierwszych minutach. Błąd popełnił kapitan drużyny, który zrehabilitował się rozgrywając bardzo dobre zawody. Oczywiście wybaczam mu tą sytuacje. W drugiej połowie graliśmy o wiele dojrzalej i było to widać. Uczulałem też swój zespół , aby nie dawać rywalom w pobliżu naszej bramki stałych fragmentów gry, gdyż w tym elemencie są groźni. Niestety stało się inaczej i straciliśmy aż 3 bramki. Dodam również ,że to dobre spotkanie sędziował dobry sędzia. Bardzo cieszę się ,że w końcowym rozrachunku osiągnęliśmy korzystny dla nas wynik i teraz możemy świętować upragniony awans. Dziękuje wszystkim zawodnikom i wszystkim, którzy się do tego przyczynili.Unia Nowa Sarzyna - Sokół Sokolniki 4:3 (2:2)Bramki: 0:1 Koselak 3, 1:1 Bielak 20, 1:2 Adamczyk 39, 2:2 Błajda 45, 2:3 Farian 53, 3:3 Sarzyński 54 (karny), 4:3 Kwaśnik 83. Unia NS: Żuraw – Pieróg, Bigas (90+4. Wiatr), Sarzyński (77. Kwaśnik), Błajda (58. G.Sobota żk), Kulec, Klocek (61. A.Sobota), Grześkiewicz żk, Florek, Bielak, Filip żk (87.Madej). Trener Grzegorz Sroka Sokół: Kozieł – Łuczakowski, Jarosz, Szewc, Michalewski, Surdy (90+2 Rękas), Adamczyk (56. Fietko), Mandzelowski, Farian, Koselak, Szeser (81. Szymański). Trener Michał SzymczakSędziował Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Widzów 250. Krzysztof Nowaliński
W hicie sezonu lider rozgrywek Unia Nowa Sarzyna pokonała wicelidera z Sokolnik 4:3 i awansowała do 4 ligi.

Materiał oryginalny: Awans Unii Nowa Sarzyna do 4 ligi [ZDJĘCIA] - Nowiny