Asseco Resovia Rzeszów lepsza od Cuprum Lubin. Zasłużona wygrana i awans w tabeli

Karolina Głodowska
Krzysztof Kapica
Asseco Resovia Rzeszów wygrała u siebie z Cuprum Lubin i awansowała na 4. miejsce w tabeli. Goście zdołali ugrać na Podpromiu tylko jednego seta. MVP spotkania wybrany został rewelacyjnie dysponowany Karol Butryn. To już siódma statuetka rzeszowskiego atakującego w sezonie.
Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3:1 Sety: 25:16, 25:27, 25:17, 25:23.[RELACJA]

PlusLiga. Cenne zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów nad Cuprum...

TABELA, TERMINARZ, WYNIKI PLUSLIGI

Już w pierwszej wymianie mogliśmy zobaczyć kilka efektownych zagrań. Premierowy punkt dla Cuprum zdobył Ferens. Rzeszowianie szybko odpowiedzieli z prawego skrzydła i rozgorzała rywalizacja punkt za punkt. Wyrównana walka nie trwała jednak długo. Podopieczni Alberto Giulianiego uruchomili swoją największą broń - zagrywkę - i zaczęli bombardować lubinian. Asy posyłali Butryn, Jendryk, Tammemaa i Čebulj (14:9).

Dobra dyspozycja w polu serwisowym pozwoliła odrzucić rywali od siatki, co przełożyło się na ilość kontr. Zawodnicy Cuprum, popełniając proste błędy, też sobie nie pomagali (13:18). Gospodarze grali natomiast koncertowo. Prym wiedli Čebulj i Butryn, którzy zanotowali kolejno 80 i 86 procent skuteczności w ataku. Seta efektownym „strzałem” z drugiej linii zakończył Szerszeń (25:16).

W drugiej odsłonie rzeszowianie wyraźnie spuścili z tonu. Sytuację skrzętnie wykorzystali goście - po bloku Jakubiszaka przeważali 9:5. Z czasem jednak Resovia zaczęła się rozkręcać. Miejscowym udało się doprowadzić do remisu (14:14), ale Cuprum Lubin znów odskoczyło i utrzymywało prowadzenie (20:18). W końcówce na zagrywkę powędrował Tammemaa, który posłał dwa asy (22:21). Drużyny zaczęły walczyć punkt za punkt, co doprowadziło do gry na przewagi. Rzeszowianie nie wykorzystali szansy na wygraną a zaraz potem popełnili błąd, który dał piłkę setową przyjezdnym. Lubinianie „prezentu” nie zmarnowali i po ataku Jakubiszaka cieszyli się ze zwycięstwa.

Podrażnieni zawodnicy Asseco Resovii w trzecią partię weszli zdecydowanie lepiej. Skuteczność odzyskał lider zespołu Klemen Čebulj, który punktował w bloku, ataku oraz z pola serwisowego (16:11). Na prawym skrzydle kroku dotrzymywał mu Karol Butryn. Rzeszowianie wypracowali sobie bezpieczną przewagę (20:12) i pewnie zmierzali do wygranej w secie. Ta stała się faktem, gdy po raz kolejny z prawej flanki huknął Butryn (25:17).

W czwartym secie toczyła się bardzo zacięta walka. Żadna z ekip nie odpuszczała i nie pozwalała rywalowi na zbudowanie większej przewagi (6:6, 15:15). Bezkompromisowa wymiana ciosów trwała nieprzerwanie do samego końca (21:21). W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie. Świetnie w ataku spisywał się Butryn, który zakończył seta i zasłużenie został MVP całego spotkania.

Zwycięstwo z Cuprum Lubin sprawiło, że Asseco Resovia awansowała na 4. miejsce w tabeli. Rzeszowianom do końca fazy zasadniczej pozostały jeszcze dwa ligowe spotkania - u siebie z PGE Skrą Bełchatów oraz na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. Wcześniej jednak siatkarze trenera Giulianiego powalczą z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o awans do półfinału Pucharu Polski (17.02).

Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3:1 (25:16, 25:27, 25:17, 25:23)

Resovia: Szerszeń 11, Butryn 25, Čebulj 20, Drzyzga 1, Jendryk 1, Tammemaa 10, Potera (l) oraz Hain 9, Mariański (l), Täht, Parodi, Domagała, Krulicki. Trener: Alberto Giuliani.

Cuprum: Gunia 4, Jakubiszak 7, Jimenez 22, Tavares 5, Penchev 5, Ferens 17, K. Szymura (l) oraz Smoliński 4, Magnuszewski, Pietraszko, Maruszczyk 1, Lorenc 1. Trener: Marcelo Fronckowiak.

Sędziowali: Lagierski oraz Weiner.

MVP: Karol Butryn.

Siatkarze Asseco Resovii od wielu lat mogą liczyć na doping ...