Asseco Resovia rozstrzelała Tytana Częstochowa

Marek Bluj
Lukas Tichacek został wybrany najlepszym zawodnikiem tego jednostronnego meczu.
Lukas Tichacek został wybrany najlepszym zawodnikiem tego jednostronnego meczu. fot. Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w ciągu 67 minut rozbili w Częstochowie drużynę Tytana AZS-u 3:0 i wrócili na trzecie miejsce w tabeli.

Najlepszym zawodnikiem tego jednostronnego meczu wybrany został Lukas Tichacek. Kluczem do sukcesu w hali Polonia była zagrywka.

Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia 0:3 (16:25, 19:25, 18:25)

Tytan: Drzyzga 2, Janeczek 2, Wiśniewski 9, Sobala 5, Murek 5, Gierczyński 4, Stańczak (libero) oraz Kamiński 6, Hunek 1, Hebda 4. Kaczyński. Trener Marek Kardos

Resovia: Tichacek, Bojić 17, Achrem 11, Nowakowski 5, Kosok 6, Grozer 17, Ignaczak (libero) oraz Mika. Trener Andrzej Kowal

Sędziowali: Katarzyna Sokół i Jacek Hojka (oboje Wrocław). Widzów: 1000. MVP: Lukas Tichacek.

- Było lekko, łatwo i przyjemnie - tak krótko scharakteryzował spotkanie Krzysztof Ignaczak, libero rzeszowskiej drużyny, która od pierwszej do ostatniej akcji rządziła w hali Polonia. Resoviacy zdobyli 10 punktów bezpośrednio z zagrywki, sam Georg Grozer zaserwował 6 asów. Cały zespół rozegrał bardzo dobrą partię.

Sympatycznie od początku do końca
Rozpoczęło się dla gości sympatycznie. Konrad Pakosz, prezes częstochowskiego klubu, wręczył przed meczem Piotrowi Nowakowskiemu i Michałowi Gogolowi pamiątkowe upominki w podzięce za to, co zrobili dla Tytana w poprzednich sezonach. Potem też było tylko miło dla naszej drużyny, która była bardzo zmobilizowana i zdeterminowana.

W pierwszym secie Resovia wprost rozbiła Tytana zdecydowanie górując nad niżej notowanymi rywalami we wszystkich elementach. Gospodarze ani się oglądnęli, a przegrywali z naszą drużyną 1:5. Po akcji z krótkiej Nowakowskiego było 7:2, a po dwóch asach Georga Grozera 9:2.

Resoviacki koncert trwał w najlepsze. Po kolejnym ataku Nowakowskiego notowano 10:3, asowej zagrywce Maco Bojicia 16:7, a kolejnym asie Grozera 19:9. Seta zakończył Bojić. Miejscowi nie radzili sobie na przyjęciu, inna sprawa, że bomby lecące znad siatki po rzeszowskiej stronie były nie do przyjęcia.

Cały czas w natarciu
Drugi set także toczył się przy inicjatywie gości. Po następnym asie Grozera resoviacy prowadzili 13:10. Druga przerwa techniczna odbywała się przy przewadze naszego zespołu 16:12. Kapitan Olieg Achrem sprawił, że jego ekipa prowadziła 20:16.

Będący w dużym gazie Grozer znów dwukrotnie huknął z pola zagrywki i Resovii do wygrania drugiej partii brakowało tylko dwóch oczek (23:17). Zdobyli je bez trudu. Seta znów zakończył Bojić.

W trzeciej i ostatniej odsłonie wyrównany był tylko początek (5:4 dla Tytana), ale po chwili gra znów toczyła się na rzeszowską nutę (10:5, 16:10, 19:13). Asem zgasił Tyatna Bojić. Brawo!
Opinie
Andrzej Kowal
Bardzo chcieliśmy się zrewanżować Częstochowie za porażkę w naszej hali. Udało się. Wygrana bez straty seta jest tym bardziej cenna, bo liczymy także sety, które mogą decydować o kolejności w tabeli. Ułatwiła nam sprawę zagrywka. Teraz każdy mecz jest dla nas na wagę złota. Już myślimy o trudnym meczu w niedzielę z Politechniką.

Olieg Achrem
Spodziewaliśmy się trudnego meczu, ale super graliśmy zagrywką i praktycznie przez cale spotkanie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku.

Marek Kardos
Gdy gra Grozer, Resovia wygrywa. Miał w tym meczu 6 asów i grał na niewyobrażalnym poziomie. W ciężkich chwilach nie podjęliśmy walki, a z takim zespołem jak Resovia trzeba grać o każdą piłkę.

Dawid Murek
Zostaliśmy rozstrzelani zagrywką. Zawodnicy z Rzeszowa byli bardzo dobrze dysponowani i w żadnym elemencie nie potrafiliśmy się im przeciwstawić. Można powiedzieć, że mecz się odbył. Przepraszamy naszych kibiców.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 16:25), Jastrzębski Węgiel - Fart Kielce 2:3 (25:21, 21:25, 25:23, 19:25, 11:15), Indykpol AZS UWM Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 20:25), Delecta Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (31:33, 16:25, 17:25).