Asseco Resovia ma trzy punkty

mbluj
Asseco Resovia w premierze pewnie zainkasowała trzy punkty.
Asseco Resovia w premierze pewnie zainkasowała trzy punkty. Krzysztof Kapica
Asseco Resovia nie miała najmniejszych problemów, aby ograć Indykpol AZS UWM Olsztyn do zera. W tym meczu najważniejsze były trzy punkty.
Asseco Resovia Rzeszów - AZS OlsztynAsseco Resovia Rzeszów pokonala Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów - AZS Olsztyn

Na finezję przyjdzie czas, choć fajerwerków nie brakowało. Dostarczał ich Georg Grozer, po którego serwisach piłka regularnie leciała z prędkością ponad 110 kilometrów na godzinę. Rzeszowska drużyna rozkręcała się z seta na set. Przeciwnicy też, ale nie podskoczyli.

- Cieszymy się z udanego startu, z punktów. Nie tylko olsztynianie mieli tremę, my również ją mieliśmy, bo mieliśmy mało czasu na grę w pełnym składzie. Każdy mecz to dla nas cenne doświadczenie. Współpraca między Tichackiem a pozostałymi zawodnikami jest coraz lepsza. Dla nas istotne były punkty i cieszymy się z nich, ale mamy świadomość, że przed nami jeszcze wiele pracy - oceniał trener Andrzej Kowal.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - INDYKPOL AZS UWM OLSZTYN 3:0 (25:17,25:21,25:22)
RESOVIA: Tichacek (3), Achrem (7), Kosok (6), Nowakowski (9), Grozer (21), Lotman (7), Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Mika (1). Trener Andrzej Kowal.

AZS: Hernan, Winnik 11, Gunia (4), Ferens (7), Hain (5), Ananiew (9), Mierzejewski (libero) oraz Gaca, Siezieniewski. Trener Tomaso Totolo.

Sędziowali Janusz Soból (Radom) i Jacek Sęk (Kielce). Widzów 4200 (w tym 30 z Olsztyna). MVP - Georg Grozer.

Trochę nerwów na początek

Do połowy inauguracyjnego seta grały nerwy. Obie drużyny seriami psuły zagrywki. Popełniały także inne błędy. Resovia powoli łapała rytm, a rywale nadal grali źle. Po trzech błędach Metodiego Ananiewa i zagrywce w siatkę w Wojciecha Ferensa Resovia prowadziła 16:10.

Atak gospodarzy "trzymał" w tym okresie Olieg Achrem, który skutecznie finalizował akcje ze skrzydła i z drugiej linii. Dokładali się ze środka Piotr Nowakowski i Grzegorz Kosok oraz Paul Lotman i Georg Grozer, który tę pierwszą partię zakończył soczystym atakiem.

Pod kontrolą

W drugim secie "dopalacze" włączył Grozer. "Dżordż" obijał olsztyński blok i bombardował szeregi akademików zagrywkami, po których piłka szybowała jak pocisk z prędkością 123 km/h (16:11).

Niemiecki atakujący naszej drużyny bombowym atakiem w kontrze zakończył także drugą odsłonę, w której AZS tylko chwilami stawiał się faworytom, ale ani przez chwilę nie zagroził gospodarzom.

Tylko jedna przerwa

W trzeciej odsłonie Resovia nadal miała inicjatywę. Po kolejnym bombowym serwie Grozera (125 km/h) i ataku Achrema notowano 13:10 dla Resovii, ale niemal każde jej potknięcie goście skrzętnie wykorzystywali.

Po asowej zagrywce Wojciecha Winnika (22:20), trener Kowal wziął pierwszy i ostatni czas w meczu, w którym z zagrywki resoviacy zdobyli chyba z 20 "oczek". Seta i cale spotkanie zakończył Grozer, najlepszy zawodnik spotkania.

- Naszym podstawowym celem było zwycięstwo za trzy punkty. Spodziewaliśmy się, że będzie to dla nas trudny mecz, ważne, że graliśmy go w naszej hali, kibice nam pomogli. Był widoczny także u nas stres związany z pierwszym meczem.

Obie drużyny psuły wiele zagrywek, ale w ważnych momentach wykorzystywaliśmy swoje szanse i zwyciężyliśmy. Gramy dalej, nie było to jeszcze na 100 procent prawdziwe oblicze naszej drużyny, będziemy pracować, aby było coraz lepiej - podsumował Olieg Achrem, kapitan drużyny.

Pozostałe wyniki: AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 1:3 (15:25, 20:25, 25:19, 13:25), Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 20:25), Tytan AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 3:1 (21:25, 28:26, 25:17, 25:20). Mecz: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce rozegrany zostanie w poniedziałek o godz. 18.