Asseco Resovia lepsza od Politechniki [Wideo]

mb
Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w meczu 6. kolejki ekstraklasy pokonali na Podpromiu Politechnikę Warszawską 3:1. Zgarnęli pewnie trzy punkty, ale miało być 3:0.

Inżynierowie niespodziewanie wygrali pierwszą partię, co im się nie udawało od czterech spotkań. Zagrali agresywnie, bojowo, ambitnie. W trzeciej mieli wysoką przewagę, ale pękli pod naporem i konsekwencją gospodarzy, którzy przegrywali 5:10, ale potrafili wrócić do skuteczniejszej gry.

- W pierwszym secie Politechnika zagrała nam trochę na nosie. Nie spodziewaliśmy się, że przegramy go. Drugą partię rozpoczęliśmy źli. To było widać na boisku i na tablicy wyników. Po przerwie, początek trzeciego seta był w naszym wykonaniu niemrawy. Mimo kilkupunktowej straty wygraliśmy go. Czwartego już w pełni kontrolowaliśmy - oceniał Łukasz Perłowski, środkowy z Rzeszowa.

Asseco Resovia - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (23:25, 25:14, 25:19, 25:20)

Resovia: Drzyzga, Schops 22, Achrem 11, Veres 16, Nowakowski 6, Perłowski 17, Masłowski (libero) oraz Penczew (libero), Konarski, Tichacek. Trener Andrzej Kowal.

Politechnika: Zatko 5, Gontariu 11, Kolew 15, Nowak 10, Smoliński 2, Szalpuk 12, Olenderek (libero) oraz Potera, Kaczorowski, Sacharewicz 2, Adamajtis 4. Trener Jakub Bednaruk.

Sędziowali Andrzej Kuchna (Katowice) i Waldemar Niemczura (Birówka). Widzów 4000. MVP: Jochen Schops.