Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Afterfall: inSanity. Nieudany horror po polsku

  Afterfall: inSanity. Nieudany horror po polsku

  Przemysław Markocki

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Główny bohater Adam Tokaj w grze Afterfall: inSanity będzie miał co robić.

  Główny bohater Adam Tokaj w grze Afterfall: inSanity będzie miał co robić.

  Afterfall to gra akcji osadzona w realiach postapokaliptycznej Polski. Niestety momentami jest bardzo męcząca. Zamiast horroru mamy nudę.
  Główny bohater Adam Tokaj w grze Afterfall: inSanity będzie miał co robić.

  Główny bohater Adam Tokaj w grze Afterfall: inSanity będzie miał co robić.

  Akcja rozgrywa się w roku 2035 w Polsce. Przyszłość niestety nie rysuje się kolorowo - trwa III wojna światowa, a ludzie żyją w podziemnych schronach pogrążeni w depresji.

  Wszystko przez przypadkowy wybuch potężnej bomby wodorowej, która zrównała świat z ziemią pozostawiając tylko skażone promieniowaniem ruiny.

  Żebrowski w roli głównej

  W grze Afterfall: inSanity wcielamy się w postać Alberta Tokaja, który jest psychiatrą. W tą rolę wcielił się nie kto inny jak Michał Żebrowski, który udzielił głównemu bohaterowi głosu.

  Tokaj jest lekarzem w schronie "Chwała", jednym z wielu takich ukrytych pod powierzchnią ziemi. Ludzie nie specjalnie mogą z niego wychodzić, bo na zewnątrz trwa wojna. A że taka sytuacja utrzymuje się od ponad 20 lat zdążyli popaść już w skrajną depresję (dodając pracy Tokajowi).  Jakby tego było mało okazuje się, że w schronie "Chwała" ludziom zaczyna "odbijać". Wszystko przez tajemniczy wirus, który wyzwala w nich agresję i doprowadza do szaleństwa.

  Wielkie rozczarowanie

  I właśnie w tym momencie zaczynamy rozgrywkę. Tytułowy bohater najpierw musi poradzić sobie z kilkoma strażnikami, którzy chcą go zatrzymać (przyznam szczerze, że nie wiem nawet, dlaczego, bo nie zdołałem wytrwać przy nudnych cut-scenkach).

  Po paru pojedynkach na pięści zakończonych efektownym łamaniem karku akcja przenosi się do "skąpanych w mroku korytarzy podziemnych schronów". Tak przynajmniej określa to producent, który twierdzi, że gra cały czas trzyma w napięciu.

  W rzeczywistości jednak jest inaczej. Ciemno rzeczywiście jest, ale oprócz tego jest bardzo nudno i brakuje akcji. Co jakiś czas trzeba puknąć metalową rurką lub innym toporkiem strażackim mniej lub bardziej zmutowanego przeciwnika, ale to wszystko.

  Mimo tego, że krew leje się strumieniami, a z ust Żebrowskiego sypią się przekleństwa niestety jest bardzo nudno.


  Nużące łamigłówki

  WYMAGANIA SPRZĘTOWE


  Windows XP/Vista/7; procesor Inter Core 2 Duo 2 GHz; 2 GB RAM (3 GB na Viście lub 7); karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)  W międzyczasie czeka nas błądzenie po labiryncie korytarzy i pomieszczeń, oglądanie w większości nudnych filmików i wysłuchiwanie dialogów pomiędzy głównymi bohaterami.

  W międzyczasie trzeba pomęczyć się z otwieraniem drzwi za pomocą naszego przenośnego PDA, co sprowadza się do rozwiązywania matematyczno-pamięciowych łamigłówek.

  W późniejszych elementach gry mamy też do dyspozycji różnoraką broń palną przez co rzeczywiście jest ciekawiej, ale gra pozostawia ogromny niedosyt. Poza samą fabułą, która rzeczywiście jest ciekawa i opowiada trzymającą się "kupy" historię jest bardzo nudno.

  Na plus zaliczyć można też oprawę dźwiękową, która dobrze odzwierciedla klimat gry - kupując płytę dostaniemy dodatkowy krążek z soundtrackiem.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo