Jesteś tu: Strona główna AKTUALNOŚCI Artykuł

Bieszczady > Nie daj się nabrać na "borsuczy" smalec

Dodano: 10 października 2008, 12:00 Autor:

Borsuczy smalec warto w domu mieć, ale coraz częściej sprzedający wciskają nam podróbki.

Idzie zima, a wraz z nią zapotrzebowanie na sadło z borsuka. Internet pełen jest ofert o sprzedaży smalcu z tego zwierzęcia. Czy wiemy, co kupujemy?

Wystarczy wpisać hasło: sadło z borsuka. Momentalnie wyskoczy nam na ekranie cała gama ofert. W każdej zachwalane są lecznicze właściwości smalcu: "Najlepsze na zapalenie płuc”, "Nieocenione na infekcje górnych dróg oddechowych”. Ceny? Od 35 do 60 zł za 100 dkg.

- Jeśli rzeczywiście mamy szansę dostać oryginalny smalec, warto go mieć -mówi lekarz internista, który nie godzi się na podanie personaliów.

- Można go bez obawy stosować zewnętrznie do nacierania klatki piersiowej, a także podawać doustnie w niewielkich ilościach. Nie oznacza to oczywiście, że zawsze obejdzie się bez farmakologii.

Jak sprawdzić, że mamy do czynienia z prawdziwym sadłem z borsuka? - Taki smalec nie jest biały, lecz słomkowy -wyjaśnia doświadczony myśliwy. - W lodówce szybko gęstnieje, a w pokojowej temperaturze robi się lejący.

Oszustów nie brakuje. Zamiast borsuczego próbują wciskać klientom sadło z psa. Kilka dni telewizja pokazała wstrząsający materiał o zabijaniu psów w woj. małopolskim. Ludzie, którzy się tym trudnią, zarabiają na naiwnych spore sumy. A smalec z psa nie ma takich właściwości jak z borsuka.

Na bazarach i przez Internet można kupić też pochodzący z Ukrainy "Barsuczyj żir”. Jednak wątpliwe czy rzeczywiście pochodzi z borsuka.

- Jeśli w Polsce istnieją całe grupy zwyrodnialców mordujących psy dla pozyskania smalcu, to na Ukrainie tym bardziej - przekonują obrońcy zwierząt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Trzcinica > Pijany kierowca stuknął zaparkowany samochód

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.