Jak pozbyć się toksyn z organizmu

Autor:

Toksyny w naszym organizmie nie od razu dają o sobie znać. Ale gromadząc się tam przyczyniają się m.in. do powstania nowotworów, prowadzą do niepłodności i alergii.
Toksyny to substancje chemiczne o szkodliwym oddziaływaniu na organizmy żywe. Często powodują zatrucia.

Toksyny to substancje chemiczne o szkodliwym oddziaływaniu na organizmy żywe. Często powodują zatrucia.

- Większość z nas wskazuje trafnie jako główne źródło toksyn dym papierosowy, kleje, farby, lakiery oraz żywność zawierającą konserwanty -zauważa rzeszowski internista, lek. med. Robert Gołębiowski. - Toksyczne substancje, szczególnie metale ciężkie, odkładają się nie tylko w naszych narządach wewnętrznych, ale także we włosach i paznokciach. Łamliwa płytka paznokciowa, szara cera, matowe włosy świadczą, że organizm nasz nie radzi sobie z usuwaniem nadmiaru toksyn i trzeba mu w tym jak najszybciej pomóc.

Powietrze, słońce i jon

Toksycznie substancje uszkadzają kolagen i powodują szybsze starzenie się skóry. Ich cząsteczki znajdują się w skażonym lub zjonizowanym powietrzu, promieniowaniu słonecznym, dymie papierosowym, lekach, wysoko przetworzonej lub zepsutej żywności.

Obecność toksycznych substancji w naszym organizmie wyraża się pogorszeniem samopoczucia, co często bywa bagatelizowane, a jest biciem na alarm organizmu domagającego się detoksykacji. Przeciążony toksynami organizm szybciej się męczy, pojawiają się trudności w koncentracji, bóle głowy, kłopoty z zasypianiem, ogólny brak sił witalnych oraz choroby skóry.

Jak wyzbyć się toksyn

Sauna. W ciągu jednego, niezbyt ciepłego dnia człowiek wydziela od 0,5 do 1 litra potu. Podczas 0,5 - 1 godziny pobytu w saunie może wydzielić kilka litrów. Sauna jest dobrą metodą oczyszczania organizmu z toksyn, szczególnie tych, które rozpuszczają się w wodzie.

Głodówka. Oczyszczać organizm możemy stosując głodówkę. Bezpieczna głodówka polega na wypijaniu znacznej ilości płynów w ciągu dnia. Nie powinna jednak trwać dłużej niż 1 - 2 dni. Prowadzona bez kontroli lekarza może osłabiać organizm i spowodować działania niepożądane.

Poprzez skórę i płuca

- Kuracja oczyszczająca ułatwia wydalanie toksyn przez układ pokarmowy i moczowy, skórę i płuca - podkreśla lek. med. Robert Gołębiowski. - Eliminacja toksyn z organizmu może się odbywać poprzez zmianę diety na owocowo-warzywną, wyzbycie się palenie tytoniu, picia dużej ilości kawy i alkoholu.

Odpowiednio dobraną dietę warto wspomóc ziołową kuracją, która jest doskonałą metodą usprawniającą czynność narządów uczestniczących w eliminowaniu toksycznych substancji.

Oczyszczaj swój organizm

Zioła w diecie pobudzają przemianę materii, poprawiają pracę przewodu pokarmowego oraz jelit, usuwają z organizmu nadmiar wody z potem, który zawiera najwięcej substancji toksycznych.

Kurację oczyszczające warto przeprowadzać kilka razy w roku, szczególnie wtedy, gdy brakuje nam energii, jesteśmy zmęczeni, poddawani stresom, szybko się męczymy i mamy problemy z koncentracją. Oczyszczać swój organizm powinien każdy człowiek, bez względu na wiek. Chociaż, im starszy organizm, tym trudniej sam radzi sobie z usuwaniem toksyn.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.